بوتاکس لب: تزریق جهت افزایش حجم لب ها و حذف چین و چروک اطراف لب

بوتاکس لب تزریق جهت افزایش حجم لب ها و حذف چین و چروک اطراف لب

لب‌ها بخشی جدایی‌ناپذیر از زیبایی صورت هستند. لب‌ها ممکن است حجیم، باریک یا متوسط ​​باشند اما به‌هرحال، آن‌ها می‌توانند زیبایی لبخند چهره را افزایش دهند. حجم لب اهمیت خاص خود را در ایجاد ظاهر دارد. ازاین‌رو، افزایش و کاهش حجم لب‌ها، روش‌هایی است که معمولاً برای بهبود زیبایی صورت انجام می‌شود. یکی از عواملی که بر روی ظاهر لب‌ها تأثیر می‌گذارد افزایش سن است که با بوتاکس لب برطرف می‌شود. بوتاکس لب که یک فرآیند غیر جراحی است می‌تواند به حجم لب اضافه کند و آن‌ها را تغییر شکل دهد. بوتاکس قسمت صورتی از لب بالا یا پایین را افزایش می‌دهد و حتی باهدف کاهش فاصله بین لب‌ها و بینی (نسبت لب به بینی) انجام می‌شود. تکنیک بوتاکس لب ظاهر جوان لب‌ها را به آن‌ها بازمی‌گرداند. حجیم کردن لب معمولاً با پرکننده‌های هیالورونیک اسید انجام می‌شود. بوتاکس همچنین می‌تواند به‌منظور کشیده کردن لب‌ها استفاده شود. دیدن تصاویر قبل و بعد از بوتاکس لب‌ها بسیار رایج است که این روزها در کلینیک‌های زیبایی پوست دیده می‌شود.

درباره بوتاکس بدانید


درباره بوتاکس بدانید

بوتاکس، یک پروتئین خالص مشتق شده از باکتری بوتولینیوم است، که برای سال‌ها در درمان بیماران مبتلابه اسپاسم عضلانی کنترل نشده پلک‌ها، مانند تیک و همچنین بسیاری از بیماری‌های دیگر استفاده‌شده است. تزریق بوتاکس به عضله صورت یا لب باعث می‌شود که جریان از اعصاب به عضله بلاک شود و عضلات را در حالت آرامش قرار دهند. درنتیجه خطوط و چین‌وچروک‌های پوست بیش آسیب‌دیده کمتر می‌شود. اثرات درمان بلافاصله قابل‌مشاهده است، بوتاکس یک‌راه سریع و آسان برای درمان چین‌وچروک و نشانه‌های قابل‌مشاهده از پیری است.

تأثیر تزریق بوتاکس در لب‌ها


تأثیر تزریق بوتاکس در لب‌ها

بسیاری از افراد مشهور چندین بار در سال به جراح مراجعه می‌کنند تا آن‌ها را قبل از حضور در مراسم‌ها و فرش قرمز آماده كند. برخلاف تزریق کلاژن، بوتاکس در درجه اول برای درمان چین‌وچروک استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس به لب‌ها با کرم‌ها، ژل‌ها و چربی‌هایی که در ابتدا برای حجیم کردن لب استفاده می‌شد قابل‌مقایسه نیست.  بااین‌حال، بوتاکس یک‌راه حل عالی برای کسی است که به دنبال رفع خطوط یا چین‌وچروک‌های نزدیک لب است. مزایای برجسته تزریق بوتاکس این است که آن معمولاً هیچ عوارض جانبی مانند قرمزی، بثورات و تورم را با تزریق به لب‌ها ایجاد نمی‌کند.  بیمارانی که تزریق بوتاکس دریافت می‌کنند می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند و فعالیت اجتماعی خود را بلافاصله پس از تزریق انجام دهند.

برنامه‌ریزی برای تزریق بوتاکس به لب


 همیشه بهترین زمان برای مشاوره با یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک قبل از تزریق بوتاکس برای حجم دهی به لب‌ها است. ارزیابی کامل پزشکی باید قبل از انجام هر روش پزشکی انجام شود. توصیه می‌شود که بیماران مصرف آسپرین یا هر نوع دارو ضدالتهابی را دو تا سه روز قبل از تزریق قطع کنند تا از اثرات کبودی جلوگیری کنند.نکته‌ی مهم در مورد تزریق بوتاکس این است که بوتاکس یک روش سریع است که در مطب پزشک انجام می‌شود. هیچ بی‌حسی یا بیهوشی لازم نیست و اکثر بیماران می‌توانند فعالیت‌های طبیعی خود را بلافاصله از سر بگیرند. بدون نیاز به راننده نیز می‌توانید به‌راحتی از محل درمان بدون ناراحتی و عوارض ناخواسته رانندگی کنید.

روش انجام تزریق بوتاکس لب


روش انجام تزریق بوتاکس لب

بوتاکس به لب‌ها با استفاده از یک سوزن بسیار نازک تزریق می‌شود و گروه عضلانی لب را اغلب چندین بار برای کسب بهترین نتایج مورد هدف قرار می‌دهد. اگرچه ایده تزریق یک سوزن کوچک به لب ممکن است دردناک باشد، اما بوتاکس لب نسبتاً سریع و بدون درد است. بسیاری از بیماران حساسیت و درد تزریق بوتاکس را با نیش زنبورعسل مقایسه کرده‌اند. انتظار می‌رود که فرایند تزریق در هر نقطه از پنج‌تا سی دقیقه طول بکشد. تزریق لب اغلب ممکن است تکرار شود زیرا آن‌ها فقط موقتی هستند. انتظار می‌رود که از بین رفتن حجم لب در طی دو تا چهار ماه اتفاق بیفتد.

حالت دادن به لب با بوتاکس


حالت دادن به لب روشی است که به شما لب‌هایی را می‌دهد که دوست دارید با آن‌ها به دنیا آمده بودید! این‌یک رویکرد بسیار متفاوت است که لب‌های شمارا حجیم می‌کند. این روشی بسیار رایج است که توسط مدل‌ها، بازیگران و حتی افراد عادی انجام می‌شود تا لب‌های ضخیم و بزرگ که در صنعت مد ترند هستند، به دست آورند. این نتیجه با استفاده از بوتاکس به دست می‌آید. این تزریق عضلات دهان را شل کرده و لب بالا را خمیده و حالت می‌دهد. اثر درمان بوتاکس بلافاصله دیده می‌شود و بعد از سه تا چهار ماه از بین می‌رود. تفاوت اصلی بین تزریق چربی به لب و بوتاکس نوع پرکننده‌هایی است که به لب، حجم اضافه می‌دهند. بوتاکس عضلات در اطراف دهان را بی‌حس می‌کند و در مواردی به لب حالت می‌دهد. بوتاکس ظاهری حجیم‌تر به لب‌ها می‌دهد اما درواقع حجم لب‌ها را افزایش نمی‌دهد. بوتاکس از تحریک اعصاب عضله جلوگیری می‌کند و با آرام کردن فیبرهای عضلانی برای حالت دادن لب بدون تأثیر بر عملکرد لب استفاده می‌کند. برای حالت دادن به لب با بوتاکس تنها حدود ۲-۴ واحد از بوتاکس موردنیاز است که به لب بالا تزریق می‌شود.. بوتاکس تصویر برجسته از لب‌ها ایجاد می‌کند اما حجم لب‌ها را افزایش نمی‌دهد.

مزایای بوتاکس برای حالت دادن به لب

از انحایی که مقدار بوتاکس موردنیاز بسیار کمتر است، در مقایسه با دیگر روش‌های حجم دهی به لب، بسیار ارزان‌تر است. این‌یک روش مراقبت روزانه با حداقل عوارض جانبی است. این روش از روش جراحی برای حجم دهی لب بهتر است زیرا اثرات فقط برای چند ماه طول می‌کشد و به‌تدریج ۳ تا ۵ ماه بعد از بین می‌رود که البته پس‌ازآن به‌راحتی دوباره برگشت‌پذیر است. اثرات قبل و بعد از حالت‌دهی لب با بوتاکس بسیار واضح است و ثابت‌شده است که یک روش بسیار موثر است.

جایگزین‌های حجم دهی لب

جایگزین‌های حجم دهی لب

اگر شما خواهان لب‌هایی حجیم هستید اما امکان تزریق لب را ندارید می‌توانید جایگزین‌های بوتاکس را در نظر بگیرید. بسیاری از محصولات زیبایی آرایشی وجود دارد که ادعا می‌کنند که آن‌ها می‌توانند به لب‌ها حجم دهند. توجه کنید که بسیاری از محصولات باعث حساسیت می‌شوند و بسیاری افراد به آن‌ها حساسیت دارند. درهرصورت، آزمایش کردن با این محصولات می‌تواند مقرون‌به‌صرفه باشد و به‌طور بالقوه یک‌راه حل مناسب برای پیدا کردن محصولی است که برای شما مناسب است. به‌طورکلی سعی نکنید بیش‌ازحد به زیبایی‌های جسمانی دست پیدا کنید. بهترین ویژگی‌های خود را، چه چشم‌ها و یا پاها، بارز جلوه دهید و از روش‌های قدیمی برای حجم دهی استفاده کنید: از خط لب‌ها استفاده کنید تا یک‌لایه بیرونی پهن بکشید و شکل طبیعی لب را گسترش دهید و با رژ لب آن را جلوه دهید.

عوارض جانبی بوتاکس لب

عوارض جانبی بوتاکس لب
هر درمان عوارض جانبی دارد که می‌تواند خفیف تا شدید باشد. درمان بوتاکس دارای عوارض جانبی است. عوارض جانبی ممکن است در همه بیماران وجود نداشته و ممکن است بسیار خفیف تا شدید باشد. اکثر بیماران بلافاصله پس از تزریق دوباره به کار و فعالیت‌های روزانه بازمی‌گردند. بااین‌وجود برخی ممکن است عوارض جانبی را چند روز بعد و برخی دیگر ممکن است عوارض جانبی فوری داشته باشند. عوارض جانبی شایع با درمان بوتاکس شامل علائم موضعی در محل تزریق مانند کبودی، درد یا تورم، حالت تهوع، تب و علائم آنفولانزا، سردرد، نوعی عفونت تنفسی و افتادگی پلک‌ها می‌باشد. این داروها به‌تدریج بدون درمان به‌عنوان اثر بیوتکنولوژی از بین می‌روند. عوارض جانبی ناخواسته بیشتر درد در کل صورت، قرمزی صورت و ضعف عضلات صورت است. ضعف ممکن است به‌ندرت به عضلات مجاور صورت گسترش یابد و این ممکن است موجب فلج صورت شود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *