تعداد جلسات هایفوتراپی:درمان افتادگی پوست و رسیدن به نتیجه دلخواه

هایفوتراپی زاویه ی صورت و گردن و چشم‌های شما را به صورتی تغییر می‌دهد که علاوه بر نتیجه‌ی مطلوب، ظاهر طبیعی صورت شما حفظ شود. هایفوتراپی، روشی بدون نیاز به جراحی و با تاثیری طولانی مدت است که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. با وجود اینکه بسیاری از روش‌های دیگر هم وجود دارند که ادعا می‌کنند نتیجه‌ای مشابه هایفوتراپی را خواهند داشت، با این حال، قدرت هایفوتراپی در تاثیر گذاری بر چندین لایه از پوست به صورت همزمان، نکته‌ای است که هایفوتراپی را منحصر بفرد کرده است. بر خلاف روش‌هایی که احتیاج به جراحی دارند، هایفوتراپی روشی مطمئن، تاثیرگذار و امن است که عوارض دیگر روش‌ها را به همراه ندارد. این روش قادر است که لایه‌های عمیق پوست را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در هایفوتراپی، با استفاده از امواج اولترا سوند(ultrasound) ، به لایه های مشخصی از پوست حرارت وارد می‌شود تا در نتیجه‌ی آن، سیستم درمانی بدن سریعتر عمل کند و سطح کلاژن پوست افزایش یابد. در نتیجه، نشانه‌های افزایش سن از صورت شما پاک شده و ظاهری جوان‌ و شاداب ایجاد خواهد شد. تعداد جلسات هایفوتراپی، به محل درمان و همچنین هدف درمانی هر شخص بستگی دارد. جلسات هایفوتراپی صورت و گردن، حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه و هایفوتراپی سینه ۳۰ دقیقه زمان لازم خواهد داشت. بعد از انجام هایفوتراپی شما شاهد تغییرات اندکی در پوست خود خواهید بود اما نتیجه‌ی اصلی آن بعد از ۲ یا ۳ ماه، با افزایش سطح کلاژن پوست، بروز خواهد کرد. برای اینکه سریعتر به نتیجه‌ی دلخواه‌تان برسید به توصیه‌های پزشک عمل کنید. تعداد جلسات هایفوتراپی در نهایت به شما و تصمیم شما بستگی دارد.

هایفوتراپی یک روش درمانی غیر جراحی، امن و موثر است که می تواند تاثیر افزایش سن را از پوست شما حذف کند. در این روش، از واکنش‌های طبیعی بدن برای کشیدن و سفت کردن پوست ابرو، زیر چانه و گردن و چین و چروک‌های بالای سینه (پایین گردن) استفاده می‌شود تا ظاهری جوان و شاداب در ظاهر پوست شما ایجاد کند. ویژگی منحصر به فرد این روش، تاثیر کارآمد، دقیق و عمیق آن است.

از هایفوتراپی در چه مواردی استفاده می‌شود؟


امروزه، به دلیل تقاضای زیاد برای روش‌های غیر جراحی، برای درمان افتادگی و پیری پوست، استفاده از هایفوتراپی بسیار مرسوم شده است. هایفوتراپی در موارد زیر استفاده می‌شود.

 • لیفت ابروها
 • لیفت چانه
 • لیفت گونه
 • کاهش خطوط خنده
 • لیفت و سفت کردن سینه
 • سفت کردن و جوانسازی کلی پوست

مزایای هایفوتراپی چیست؟


 • کاهش عمق خطوط صورت
 • سفت شدن پوست
 • مزایای مادی (انجام هایفوتراپی یکبار در سال لازم خواهد بود)
 • عدم احتیاج به آرامبخش
 • درمان بدون درد (برش در پوست ایجاد نمی‌شود)
 • جوانسازی پوست
 • دوام طولانی‌تر نتیجه هایفوتراپی در مقایسه با دیگر روش‌ها
 • تحریک فرآیند کلاژن سازی پوست
 • عدم احتیاج به ریکاوری
 • یک جلسه هایفوتراپی می‌تواند تاثیرات چشمگیری در ظاهر پوست شما ایجاد کند. با انجام هایفوتراپی سطح فرآیند کلاژن سازی پوست افزایش می‌یابد که در نتیجه‌ی آن، تاثیر این عمل تا مدت‌ها باقی خواهد ماند.
 • با صاف کردن و سفت کردن پوست ابرو و فک و گونه، چهره‌ای متعادل، بدون وجود خطوط خنده و چین و چروک، خواهید داشت.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟ 


 • این روش برای افرادی که احساس می‌کنند پوست صورت و گردن آنها دچار افتادگی شده و تمایل به رفع افتادگی و سفت کردن پوست خود دارند، مناسب خواهد بود.
 • از این روش برای افزایش سطح کلاژن و به تاخیر انداختن روند پیری پوست استفاده میِ‌شود.
 • این روش همچنین برای افرادی که قبلا تحت عمل زیبایی قرار گرفته‌اند و می‌خواهند تاثیر طولانی‌تری از جراحی خود به دست آورند استفاده می‌شود

هایفوتراپی چگونه است؟


هایفوتراپی چگونه است

روش هایفوتراپی که برای کشیدن پوست صورت استفاده می‌شود، یکی از روش‌های کاربردی در زیبایی است که با استفاده از امواج صوتی به تولید گرما در پوست می‌پردازد و باعث کشیده شدن آن می‌شود. هایفوتراپی‌ روشی غیر تهاجمی است که توسط متخصصان زیبایی انجام می‌شود و در طی آن فرآیند بهبود یک فرآیند کاملا طبیعی است و باعث کشیده شدن پوست گردن، صورت، زیر چانه، شکم و اثرات افتادگی پوست در بدن، می‌شود. هایفوتراپی، لایه‌های عمقی پوست را تحت حرارت بالا قرار می‌دهد و قسمت بنیانی پوست یا به زبان دیگر، لایه‌های درمی پوست را درمان می‌کنند. این لایه‌ها دقیقا همان لایه‌هایی هستند که با گذشت زمان ضعیف شده و باعث افتادگی و شل شدن پوست می‌شوند. در این روش، فرکانس‌های اولتراسونیک به داخل لایه‌های پوست وارد شده و در عمق ۴یا۵ میلیمتری پوست با یکدیگر همگرا می‌شوند. این امواج در نقطه‌ی همگرایی، با یکدیگر تلاقی کرده و گره می‌خورند که این اتفاق باعث سفت شدن پوست شده و سطح کلاژن سازی و قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد. حرارت منسجم و اصطحکاک سلول‌ها، عوامل اصلی دخیل در این روش درمانی هستند. این فرآیند در طول ۳ تا ۶ ماه باعث تحریک و درمان بافت پوست، کشیده شدن و سفت شدن آن می‌شود.

برای کم کردن تعداد جلسات هایفوتراپی چه اقداماتی لازم است؟


برای کم کردن جلسات هایفوتراپی، ماندگاری تاثیر درمان و سرعت بخشیدن به نتیجه دهی توصیه می‌شود که نکاتی را رعایت کنیم. بعضی از این نکات در زیر آمده است:

 • توصیه می‌شود در چند هفته‌ی اول بعد از انجام هایفوتراپی، از انجام فعالیت‌‌هایی که باعث گرم شدن و بالا رفتن حرارت پوست می‌شود خودداری کنید (سونا، فعالیت شدید بدنی، کار زیاد)
 • از محصولات آرایشی که منافذ پوست را مسدود می‌کنند استفاده نکنید
 • از محصولات لایه‌بردار و روشن کننده‌ی پوست استفاده نکنید
 • تا حد امکان سیگار نکشید
 • ویتامین c مصرف کنید ( این کار به ترمیم کلاژن کمک می‌کند)
 • از آفتاب گرفتن خودداری کنید و آب به مقدار زیاد بنوشید

با رعایت این نکات، هایفوتراپی می‌تواند اثر چشمگیری بر پوست شما بگذارد.

بعد از انجام هایفوتراپی، چه چیزی در انتظار شما خواهد بود؟


بعد از پایان جلسه‌ی هایفوتراپی، نقاطی از پوست شما که تحت درمان قرار گرفته‌اند کمی متورم و قرمز خواهد شد. تورم و قرمزی پوست شما به اندازه‌ای نیست که مانع خروج شما از منزل شود. شما می‌توانید به راحتی تمام فعالیت های روزمره‌ی خود را انجام دهید انگار که هیچ اتفاقی نیافتاده است. بعد از چند روز، تورم و قرمزی پوست کاهش پیدا می‌کند. در چند روز بعدی، ممکن است پوست شما کمی حساس شود چون زخم‌های بسیار ریز و غیر قابل دیدن، همزمان وارد مرحله‌ی بهبودی می‌شوند. در این زمان شما هیچ دردی نخواهید داشت به همین دلیل احتیاجی به مصرف مسکن هم ندارید. با وجود اینکه هایفوتراپی هیچ آسیبی به سطح پوست شما نمی‌رساند، با این حال به شدت توصیه می‌شود که در برابر تابش آفتاب قرار نگیرید. زمانی که می‌خواهید از منزل خارج شوید می‌توانید برای جلوگیری از آسیب تابش آفتاب، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. در طی چند هفته زخم‌های موجود در لایه‌های زیرین پوست شما بهبود یافته و طی ۴ تا ۶ هفته پوست شما فرآیند کلاژن سازی را آغاز می‌کند. نتیجه‌ی اصلی هایفوتراپی بعد از ۲-۳ ماه قابل مشاهده است. تاثیر هایفوتراپی- با توجه به تفاوت شرایط هر فرد- ۱ تا ۲ سال، و یا در بعضی موارد بیشتر از این مدت، باقی خواهد ماند

چند جلسه هایفوتراپی لازم خواهد بود؟ 

اکثر افراد نیاز دارند که هایفوتراپی را ۲ یا ۳ بار انجام دهند. با این حال بعضی از افراد با توجه به بعضی عوامل، تمایل دارند که از روش‌های بیشتری برای جوانسازی پوست استفاده کنند. این عوامل شامل مقدار افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی پوست به انرژی امواج اولتراسوند و فرآیند کلاژن سازی هر فرد، می‌باشد. به دلیل اینکه پوست هنوز هم پیر است، استفاده از روش‌های متنوع جوانساز ی پوست می‌تواند سرعت طبیعی فرآیند پیری پوست را کاهش دهد.

سوالات متداول


سوالات متداول

نتیجه‌ی هایفوتراپی چه زمانی بروز خواهد کرد و چقدر ماندگاری خواهد داشت؟

پروسه‌ی کلاژن سازی پوست ۲ تا۳ ماه زمان لازم خواهد داشت به همین دلیل بیشترین تاثیر حاصل از هایفوتراپی در این زمان مشخص خواهد شد. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در داخل پوست می‌شود اما سرعت فرآیند طبیعی پیر شدن پوست شما تعیین خواهد کرد که اثر آن تا چه زمانی در ظاهر پوست شما ماندگار باشد. در مواردی از فرکانس‌های اولترا سوند با شدت بالا برای درمان پوست افراد استفاده می‌شود،که نتیجه‌ی حاصل از آن ممکن است تا یک سال دوام داشته باشد. و استفاده از روش‌های مختلف جوانسازی پوست، بعد از انجام هایفوتراپی، کمک می‌کند که تاثیر آن ماندگار تر باشد.

در جلسات هایفوتراپی، فرد چه احساسی خواهد داشت؟

از آنجاییکه در جلسات هایفوتراپی، مقدار مشخصی از انرژی به پوست شما وارد می‌شود، در این حین ممکن است شما در اعماق پوست خود احساس شکفتگی داشته باشید که این حس نمایانگر ساخته شدن کلاژن جدید بر اثر برخورد انرژی با پوست است.

احساس راحتی در حین هایفوتراپی در افراد یکسان نیست، ولی در کل، حس گرما فقط به اندازه‌ای طول خواهد کشید که انرژی به حد مورد نظر برسد، و این حس نشانگر عملکرد درست فرآیند هایفوتراپی است.

آیا تکنیک هایفوتراپی به روش جراحی می‌باشد؟

خیر، بر خلاف دیگر روش‌های موجود برای کشیدن پوست، هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که پوست را تحت درمان قرار می‌دهد و در حین انجام این عمل، هیچ گونه برشی در سطح پوس ایجاد نخواهد شد.

آیا هایفوتراپی روش امنی است؟

امنیت و ایمنی این روش در تحقیقات و با انجام آزمایش‌های بسیاری تایید شده است و در سراسر دنیا ده‌ها هزار نفر با امنیت کامل هایفوتراپی را انجام داده‌اند. علاوه بر این استفاده از امواج الترا سوند پیشینه‌ی زیادی در حیطه‌ی پزشکی دارد و کاملا تایید شده است.

آیا هایفوتراپی دوره‌ی ریکاوری نیاز خواهد داشت؟

هایفوتراپی روشی است که کاملا غیر تهاجمی بوده و به همین دلیل احتیاج به سپری کردن دوران ریکاوری نخواهد داشت. بلافاصله بعد از جلسه‌ی هایفوتراپی شما می‌توانید به زندگی روزمره‌ی خود بازگشته و فعالیت‌های معمولی خود را ادامه دهید و احتیاجی به انجام هیچ دستورالعمل خاصی نخواهید داشت.

آیا هایفوتراپی دردناک است؟

آستانه‌ی تحمل در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است، با این حال در هنگام رسیدن امواج اولتراسوند به لایه‌های زرین پوست ممکن است فرد دچار کمی احساس ناخوشایندی شود. این حس موقتی است و نشانه‌ی مثبتی است که خبر از فرآیند کلاژن سازی پوست می‌دهد.

عوارض هایفوتراپی چیست؟

بعد از جلسه‌ی هایفوتراپی، پوست نواحی درمان شده ممکن است کمی قرمز شود. اکثر افراد بعد از انجام هایفوتراپی، در صورت لمس پوست خود، احساس مورمور شدن می‌کنند. قبل از جلسه‌ی هایفوتراپی، پزشک شما تمام عوارض آن را با شما در میان خواهد گذاشت.

آیا می‌توان هافوتراپی را همراه با دیگر روش‌های جوانسازی پوست انجام داد؟ 

معمولا هایفوتراپی را به همراه دیگر روش‌های ترمیمی پوست انجام می‌دهند که نتیجه‌ی بهتر و طولانی‌تری بگیرند. در اکثر موارد که افراد می‌خواهند پوستشان کشیده شود، برای نتیجه گیری بهتر از تریدلیف هم استفاده می‌کنند.

هزینه‌ی هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه‌ی انجام هایفوتراپی معمولا در اولین جلسه‌ی مشاوره برای هایفوتراپی، مشخص می‌شود. هزینه‌ی هایفوتراپی بنا به سایز پوست محل مورد نظر و همچنین کیفیت پوست، متغیر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *