تزریق چربی به باسن: کاهش چربی های مزاحم و فرم دهی دلخواه به باسن

تزریق چربی به باسن

زمانی که صحبت از بهبود شکل و فرم باسن می‌شود ممکن است سوالاتی در این زمینه به ذهن فرد خطور کند. پاسخ به این سوالات به فرد کمک می‌کند تا بتواند تصمیم بگیرد که عمل تزریق چربی به باسن را انجام دهد یا خیر. در انتها به تعدادی از سوالاتی که به صورت رایج توسط بیماران و افراد علاقه‌مند به این موضوع پرسیده می‌شوند پاسخ داده خواهد شد. پاسخ به این سوالات به فرد کمک می‌کند تا با خیالی آسوده‌تر به انجام این کار اقدام کند. حتما همه سوالات خود را از یک پزشک مورد اعتماد بپرسید. این روزها افراد بسیاری هستند که از ناآگاهی بیماران در این زمینه سوء  استفاده کرده و با فریب آنان پول زیادی به جیب می‌زنند. به همین دلیل باید در انتخاب افرادی که می‌خواهید سوالات خود را از آنان بپرسید دقت کافی را داشته باشید.

چه افرادی برای انجام عمل تزریق چربی به باسن مناسب هستند؟


چه افرادی برای انجام عمل تزریق چربی به باسن مناسب هستند

فرد ایده‌آل برای این عمل کسی است که به دنبال بهبود ظاهر باسن خود است، حداقل ۱۸ سال سن دارد و از سلامت روانی و جسمی برخوردار است. بیشتر پزشکان تنها به افرادی اجازه انجام تزریق چربی به باسن را می‌دهند که به دلیل وجود مشکل جسمی نیاز به بهبود ظاهر و فیزیک باسن خود دارند به این معنا که بسیار بعید است پزشک این عمل را روی افرادی با ظاهر طبیعی که به دنبال داشتن یک باسن ایده‌آل هستند انجام دهد. در عین حال که فرد باید اطمینان حاصل کند که کاندیدای ایده‌آلی برای تزریق چربی به باسن است باید اطلاعات لازم درباره خطرات احتمالی در پیش رو را نیز داشته باشد. با دانستن خطرات احتمالی، فرد می‌تواند خود را برای مواجه شدن با آنها آماده کند. بسیاری از بیماران داوطلب انجام عمل تزریق چربی به باسن افرادی هستند که با یک ذهن بسته به پزشک مراجعه می‌کنند و غیرممکن است که بتوان این افراد را قانع کرد که ممکن است نتایج مطابق انتظار پیش نرود.

مزایای تزریق چربی به باسن 


  • ریکاوری سریع تر: از آنجا که در این روش به جای ایجاد شکاف از تزریق استفاده می‌شود زمان ریکاوری درتزریق چربی کوتاه‌تر از زمان ریکاوری در عمل کارگذاشتن ایمپلنت در‌ لگن است.  به علاوه، تعداد کمی فاکتور خطر مرتبط با انجام تزریق چربی وجود دارد. برای مثال، در کسانی که عمل کاشت ایمپلنت انجام داده‌اند احتمال بروز سروما، عفونت، انقباض کپسولی و سایر مشکلات بیشتر است.
  • فرصتی برای بهبود شکل و فرم بدن: این روش یک گزینه خوب برای کسانی است که نه تنها می‌خواهند باسن خود را خوش‌فرم و برجسته کنند بلکه می‌خواهند مقدار چربی موجود در سایر نواحی بدن خود را نیز کاهش دهند. از آنجا که جراحان چربی مورد نیاز خود را از ناحیه شکم، کفل، ران‌ها و سایر نواحی غنی از چربی برمی‌دارند بیماران می‌توانند همزمان از مزایای لیپوساکشن و فرم‌دهی به باسن بهره ببرند.
  • از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است: انتقال چربی معمولا با توجه به روش مورد استفاده و ناحیه تحت درمان ۵۰۰۰-۴۰۰۰ دلار هزینه در پی دارد. هزینه‌ها با توجه به فاکتورهای متعددی متغیر است ولی به طور کلی انجام تزریق از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می گیرد؟


تزریق چربی به باسن چگونه انجام میگیرد

گاهی اوقات جراحان پلاستیک با استفاده از لیپوساکشن از ناحیه کمر چربی را برداشته و برای ایجاد فرم ساعت شنی در بدن آن را داخل باسن تزریق می‌کنند. به این روش انتقال چربی یا گرافت چربی به باسن گفته می‌شود. معمولا طی عمل، پزشکان چربی مورد نیاز را از سایر نواحی بدن مانند ران‌ها و شکم برمی‌دارند. به همین دلیل به افرادی که درصد چربی بدن آنها پایین است توصیه می‌شود این عمل را انجام ندهند. روش انتقال چربی برای کسانی که می‌خواهند فرم بدنی کشیده‌تری داشته باشند مفید است چرا که در این روش چربی موجود در سایر نواحی بدن کاهش می‌یابد. چون در روش انتقال چربی به باسن هیچ شکافی ایجاد نمی‌شود در مقایسه با ایمپلنت‌های سیلیکونی خطر کمتری در پی دارد. این روش با استفاده از یک سرنگ و یک کانولا انجام می‌شود به همین دلیل زمان کمتری برای انجام آن نیاز است. به علاوه، در انتقال چربی لازم است سلول‌ها برای زنده‌ماندن ذخیره خونی مناسبی را دریافت کنند بنابراین ممکن است با گذشت زمان نتایج به دست آمده کمرنگ شوند. زمان کامل ریکاوری از ۶-۳ هفته متغیر است. لازم است بیماران برای ترمیم بهتر در دوره ریکاوری روی شکم یا به پشت بخوابند.

عمل تزریق چربی به باسن چقدر طول می‌کشد؟


عمل تزریق چربی به باسن تقریبا ۶ ساعت طول می‌کشد. این زمان صرف مشاوره،گرفتن عکس‌های پیش از عمل، عمل جراحی و گرفتن عکس پس از عمل می‌باشد. طی عمل، برای برداشتن چربی‌ها لیپوساکشن انجام می‌شود. سپس چربی برداشته شده برای حجیم کردن باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ریکاوری: گام به گام


ریکاوری گام به گام

دوره ریکاوری یا ترمیم حدودا ۳ هفته طول می‌کشد. در طول این دوره تا پیش از تخلیه کامل سلول‌های چربی از مواد مغذی، ذخیره خونی مورد نیاز این سلول‌ها از طریق بدن تامین شود. در چند روز بعد، عروق خونی به تدریج داخل گرافت چربی نفوذ کرده و باعث تقویت آن می‌شوند.در سه تا چهار هفته بعدی، بافت، ذخیره خونی، گرافت‌های چربی و بافت‌های اطراف بوسیله شبکه‌ای از بافت‌ها به نام ماتریکس خارج سلولی یکی می‌شوند. ماتریکس خارج سلولی که گرافت چربی را احاطه می‌کند قدرت کافی را برای مقاومت در برابر فشار فراهم می‌کند. فرد باید طی یک دوره سه هفته‌ای با اجتناب از حرکاتی مانند نشستن طولانی مدت، چمباتمه زدن و حرکات کششی استراحت کند. همچنین باید از ایجاد فشار و استرس روی بخش در حال ترمیم اجتناب کرد. این دوره سه هفته‌ای مهم‌ترین بخش برای دستیابی به یک نتیجه ماندگار انتقال چربی است. پس از دوره ترمیم، یک سال طول می‌کشد تا نتیجه نهایی مشخص شود. در طی این یک سال چربی مجددا پس از جراحی به وسیله بدن بازجذب می‌شود. سرعت بازجذب چربی می‌تواند به دلیل پیری و پا به سن گذاشتن تغییر کند.

مراقبت‌های پس از عمل باسن 


مراقبت‌های پس از عمل باسن

پزشکان بر این باورند که با مراقبت صحیح از سلامت جسمی و باسن بهبود فرم و شکل باسن با تزریق چربی دوام بیشتری دارد. جزئیات و توصیه‌های پزشک را برای کسب نتایج ماندگارتر به خاطر بسپارید. پیش از عمل پیش‌احتیاط‌های لازم را اتخاذ کنید. با انجام توصیه‌های پزشک و پیروی از یک رژیم غذایی مناسب موفقیت جراحی خود را تضمین کنید. زمانی که مطمئن شدید گرافت چربی جوش خورده است علاوه بر رعایت رژیم غذایی مناسب ورزش و فعالیت فیزیکی را نیز به برنامه‌های روزمره خود اضافه کنید. این کار برای حفظ وزن مناسب توصیه می‌شود.به خاطر بسپارید که چربی‌ که در ناحیه باسن تزریق می‌شود مشابه چربی در قسمت‌های دیگر بدن است بنابراین هر چیزی که وزن بدن را تحت تاثیر قرار دهد روی این گرافت چربی نیز تاثیر می‌گذارد.اگر فرد دچار اضافه وزن شود به چربی باسن اضافه و اگر فرد وزن کم کند از چربی باسن کاسته می‌شود. هر تغییری در وزن بدن وضعیت باسن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یعنی هر چه شما بیشتر از خود مراقبت کنید مدت زمان بیشتری می‌توانید از مزایای بهبود شکل و فرم باسن بهره‌مند شوید و البته زمان و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید و خطراتی که با آن مواجه بوده‌اید ارزش آن را دارد که از نتایج حاصل از این عمل به خوبی مراقبت کنید.

اثرات جانبی انتقال چربی به باسن


اثرات جانبی انتقال چربی به باسن

برای این عمل، فرد ممکن است با خطرات خاصی مواجه باشد که نیاز است درباره آنها بداند. در طول روند مشاوره پیش از اینکه پزشک تایید کند که فرد کاندید مناسبی برای انتقال چربی به باسن است بر پایه خطرات در پیش رو توصیه‌های لازم را به فرد می‌کند. یکی از رایج‌ترین اثرات جانبی که ممکن است برای فرد اتفاق بیافتد واکنش به ماده بیهوشی است. شما همچنین می‌توانید از پزشک درباره روشی که وی برای مدیریت موقعیت‌های مشابه به کار می‌گیرند سوال بپرسید.به جز این مورد، ممکن است فرد دچار خونریزی بیش از حد، عفونت، پارگی ایمپلنت یا تغییر مکان آن و غیره شود. در مورد بهبود شکل باسن اشاره به این نکته نیز لازم است اگرچه هستند کسانی که این کار را با اهداف پزشکی انجام می‌دهند اما کاملا یک عمل زیبایی محسوب می‌شود. نتایج به پزشک معالج و تخصص وی در این زمینه نیز بستگی دارد. در مقایسه با کار گذاشتن ایمپلنت، استفاده از روش تزریق چربی اثر بلندمدت ندارد. به همین دلیل توصیه می‌شود یک یا دو جلسه مشاوره پیش از عمل و یا پیگیری پس از عمل داشته باشید.

آیا با انتقال چربی به باسن، شکل باسن حالت مصنوعی پیدا می‌کند؟


آیا با انتقال چربی به باسن، شکل باسن حالت مصنوعی پیدا می‌کند؟

یکی از بزرگترین چالش‌های در پیش رو این است که هر کسی که تصمیم دارد شکل و فرم باسن خود را بهبود دهد معمولا نگران این است که آیا فرم وی پس از عمل آنها شکل طبیعی دارد یا خیر. اگر پزشکی که قرار است عمل را انجام دهد مهارت و تخصص کافی داشته باشد نتیجه کار کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. در حقیقت در چنین مواردی تشخیص اینکه فرد عمل حجیم کردن باسن انجام داده تقریبا غیر ممکن است.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *