جراحی لیفتینگ گونه: لیفت میانی صورت با تثبیت مجدد حجم گونه ها

لیفت گونه

با بالا رفتن سن، گونه‌ها شروع به افتادن و صاف شدن می‌کنند. در کنار این، پلک‌های پایین نیز شروع به تیره شدن کرده و به فرد ظاهری خسته و فرسوده می‌دهد. لیفت گونه، که به عنوان یک نیم- لیفت چهره در نظر گرفته می‌شود، ظاهر گونه‌ها را مجدد پر کرده، خطوط عمیق را از گوشه های بینی تا گوشه های دهان صاف کرده و قسمت بیرونی ابرو را برآمده می‌کند و به صورت ظاهری جوان و شاداب می‌دهد. عمل جراحی لیفت گونه ممکن است به صورت جداگانه یا همراه با سایر جراحی های صورت انجام شود. جراحی لیفت صورت، بر یکی از اولین و برجسته ترین علائم پیری که افتادگی گونه‌ها و پوست مجاور آن است، غلبه می‌کند. در بسیاری از موارد، عمل جراحی مرسوم لیفت صورت به طور کامل نمی‌تواند بخش بالایی گونه و قسمت پایینی پلک را که اغلب فشرده و کشیده شده‌اند، بهبود بخشد. جراحی لیفت صورت لایه چربی گونه را که لایه چربی شقیقه نیز نامیده می‌شود، بالا کشیده و خوش رنگی چشم‌ها را به ارمغان می‌آورد. این کار ظاهر صورت را تازه‌تر و با طراوت‌تر می‌کند. نتایج جراحی لیفت گونه دائمی‌تر از جراحی تزریقی زیبایی صورت است. عمل جراحی لیفت گونه می‌تواند به شدت ظاهر شما را تغییر داده و شما جوان‌تر جلوه دهد.

مینی لیفت گونه


مینی لیفت گونه

مینی لیفت گونه نوعی جراحی است که باعث سفت شدن گونه و ناحیه فک می‌شود. مینی لیفت گونه برای بیمارانی مناسب است که فقط دنبال اصلاحاتی جزئی در صورت هستند تا اینکه بخواهند یک لیفت کامل صورت انجام دهند. متقاضیان مینی لیفت گونه افراد جوان و سالمی هستند که ساختار استخوانی زیرین خوب، پوست افتاده کم و افتادگی کم پوست در ناحیه فک دارند. در مینی لیفت گونه برش‌های پنهان کوچکی ایجاد می‌شوند که در زنان بین خط مو و داخل گوش و در مردان در جلوی گوش پنهان می‌شوند. در مینی لیفت گونه تورم و کبودی کمی ایجاد  می‌شود. زمان ریکاوری پنج تا هفت روز طول می‌کشد و بخیه‌ها پس از حدود هفت روز برداشته می‌شوند. بیشتر افراد پس از انجام عمل لیفت میانی تا یک هفته بعد می‌توانند به فعالیت روزمره خود برگردند, گرچه انجام فعالیت‌های شدید باید تا حدود دو هفته بعد از انجام عمل لیفت میانی به تعویق بیفتد.

لیفت گونه یا لیفت صورت: شما به کدام یک نیاز دارید؟


لیفت گونه یا لیفت صورت

شما گزینه خوبی برای انجام عمل لیفت گونه به حساب می‌آیید اگر دارای مشکلات زیر باشید:

 • گونه‌های فرونشسته
 • کیسه چشم
 • چاله‌های زیر چشم که به خاطر افتادگی گونه‌ها ایجاد شده‌اند

لیفت گونه از افتادگی بافت‌ها در ناحیه گونه جلوگیری کرده و آن‌ها را به جای اولیه‌شان می‌کشد، بنابراین باعث ظاهر جذاب‌تر و جوان‌تری را می‌سازد. گونه‌ها می‌توانند توسط روش‌های مختلف لیفت گونه بالا کشیده شوند، که همه آن‌ها کم تهاجمی بوده و نیاز به زمان ریکاوری اندکی دارد. از طرف دیگر، شما برای عمل لیفت صورت مناسب هستید، اگر دارای موارد زیر باشید:

 • افتادگی قابل توجه در بخش پایینی صورت
 • افتادگی پوست در قسمت فک
 • گردن بوقلمونی

یک لیفت کامل صورت بافت عمیق پایینی صورت را محکم کرده و پوست‌های اضافی را برداشته، خط فک سفت و زیبایی را ایجاد می‌کند. لیفت صورت معطوف به قسمت پایینی صورت و بالایی گردن است و می‌تواند قالب جوان صورت را که ظاهر را سال‌ها جوان‌تر می‌کند، بازیابی کند. اگر شما دارای گردن بوقلمونی و همینطور خط فک قابل توجهی هستید، ممکن است گزینه خوبی برای انجام لیفت صورت و لیفت گونه باشید. انجام هر دوی این عمل‌ها نتیجه کامل‌تری می‌دهد که روی هر دو ناحیه صورت پایینی و میانی تأثیر دارد.

عمل محبوب لیفت ترکیبی گونه


لیفت ترکیبی گونه

همراه با لیفت صورت، یک لیفت گونه هم می‌تواند بهمراه جراحی‌های پلاستیک متعدد دیگر و حتی عمل‌های غیر جراحی انجام شود. برخی از محبوب‌ترین درمان‌ها که مردان و زنان همراه با لیفت گونه انجام می‌دهند عبارتند از:

 • لیفت ابرو یا جراحی پلک: باز کردن چشم‌ها توسط لیفت ابرو یا جراحی پلک می‌تواند نتیجه لیفت گونه را بهبود بخشد.
 • تزریق چربی: تزریق چربی یک روش کم تهاجمی فوق‌العاده برای کمک به پر کردن فرو رفتگی‌های زیر چشم و ایجاد جابجایی آرام از گونه به پلک پایینی است.
 • لایه برداری شیمیایی: در حالی که لیفت گونه باعث جابجایی بافت‌های افتاده می‌شود، کار خاصی برای کیفیت پوست انجام نمی‌دهد. اگر شما خواستار پوست سالم‌تر و صاف‌تری برای تکمیل عمل لیفت گونه خود هستید، لایه برداری از پوست به روش شیمیایی می‌توند برای شما مفید باشد.

لیفت گونه با استفاده از پرکننده‌های پوستی؟


لیفت گونه یا استفاده از پرکننده‌های پوستی

در سال‌های اخیر، تعداد پرکننده‌های پوستی در بازار به طور غیر قابل تصوری زیاد شده‌اند و تعدادی پرکننده هم هستند که ادعا می‌شود می‌توانند گونه‌ها را بالا کشیده و ظاهر قسمت میانی صورت را بازیابی کنند. گرچه باید بخاطر داشت که پرکننده‌های پوستی فقط در همین حد عمل می‌کنند. اگر شما افتادگی شدید گونه دارید، لیفت گونه نتیجه خوبی برای شما خواهد داشت. شما گزینه خوبی برای استفاده از پرکننده‌های پوستی هستید اگر شامل موارد زیر باشید:

 • افتادگی گونه شما اندک است
 • گونه‌های شما هنوز پر و جوان است و بدنبال برجستگی بیشتر گونه هستید
 • در ناحیه لب و بینی تاشدگی اندکی دارید

لیفت گونه برای شما بهتر خواهد بود اگر:

 • افتادگی قابل توجه گونه دارید
 • تاخوردگی متوسط تا شدیدی در ناحیه لب و بینی دارید
 • کیسه‌های چشم متوسط تا شدید دارید

در جلسه اول مشاوره نگرانی‌ها و اهداف خود را بیان کنید و جراحان پلاستیک با تجربه ما در New Jersey به شما کمک خواهند کرد تصمیم بگیرید کدام عمل لیفت برای شما مناسب تر است.

چه افرادی نیاز به لیفت گونه دارند؟ 


چه افرادی نیاز به لیفت گونه دارند؟

افرادی که در زیر گونه خود سنگینی احساس می‌کنند یا افرادی که گودی زیر چشم دارند، بهترین گزینه‌ها برای جراحی لیفت گونه هستند. افرادی که سالم هستند و وضعیت سلامت آن‌ها فرآیند بهبود را دچار مشکل نمی‌کند یا خطر جراحی را افزایش نمی‌دهد، می‌توانند برای عمل لیفت گونه انتخاب شوند. داشتن یک دیدگاه مثبت و ویژه، اما انتظاری واقع بینانه برای بهبود ظاهر در ذهن، مهم‌ترین چیز برای انجام چنین عمل جراحی است.

روند انجام لیفت گونه


جراحی لیفت گونه می‌تواند بصورت بستری یا سرپایی انجام شود. این یک تصمیم کاملاً شخصی است. بیمار تحت عمل جراحی دچار یک بیهوشی عمومی می‌شود. در وضعیت بیهوشی عمومی، جراح برش‌هایی بالای هر گوش خارج از محدوده خط مو و در مسیر لثه در بالای هر یک از دندان‌های نیش ایجاد می‌کند. یک بخیه به هر یک از برش‌های ایجاد شده در داخل دهان زده می‌شود تا چربی گونه را نگه دارد. در اصل کار بیش از حد روی چربی گونه باعث ایجاد لبخندی غیر طبیعی می‌شود. با گذر زمان و بهبود یافتن فرد، گونه به سمت یک وضعیت طبیعی پیش می‌رود. فرورفتگی‌هایی ممکن است در گونه ظاهر شوند، که با مرور زمان ناپدید می‌شوند. بسیاری از بیماران به مشکلاتی از قبیل چروک شدن لب بالایی دچار می‌شوند که نوشیدن با یک فنجان را برای آنان سخت می‌کند. این مشکل موقتی بوده و با مرور زمان از بین می‌رود. ممکن است کبودی یا تورم در اطراف چشم ایجاد شود که با بالا بردن سر و استفاده از یخ فشرده در طول چند روز بعد از جراحی کاهش یابد. بیماران ممکن است در گونه خود احساس درد داشته باشند که می‌تواند تا چندین ماه بطول بینجامد. لیفت گونه بافت افتاده گونه را با ایجاد برش‌های ریز اطراف خط مو و گوش بالا می‌کشد. جراحان معمولاً پیشرفت‌هایی تکنولوژیک برای عمل لیفت گونه دارند که با سفت کردن و صاف کردن ظاهر، خط دور لب و تا خوردگی‌های دور بینی و لب پوست و بافت ماهیچه را در گونه هدف قرار می‌دهد. جراحی معمولاً حدود دو ساعت زمان می‌برد تا تمام شود، مگر اینکه جراحی‌های اضافه همراه با لیفت گونه انجام شود.

خطرات و عوارض لیفت گونه


خطرات و عوارض لیفت گونه

خطرات ناشی از لیفت گونه ممکن است شامل همان عوارضی باشد که در همه جراحی‌ها وجود دارد. این خطرات معمولاً مربوط به بیهوشی، لخته خون در پا یا ریه، خون مردگی یا آب آوردن که باعث ایجاد اثر زخم می‌شود، بی‌رنگی پوست یا سطح پوست نامنظم و غیره، عفونت، از بین رفتن موها در ناحیه برش یا سکته، برخی دیگر از عوارض نادر لیفت صورت هستند. فرآیند ریکاوری و درمان مانند هر عمل زیبایی دیگری نیازمند صبر و حوصله است. فرد ممکن است در طول چند هفته به زندگی عادی و روزمره خود بازگردد. فرآیند بهبودی می‌تواند چهار ماه طول بکشد.

دوران نقاهت پس از جراحی لیفت گونه 


 دوران نقاهت پس از جراحی لیفت گونه

مدت زمان ریکاوری از عمل جراحی لیفت گونه بستگی به نوع عمل جراحی دارد. یک مینی لیفت زمان کمتری نسبت به یک لیفت متوسط یا یک لیفت کامل گونه یا گردن دارد. کبودی معمولاً بعد از لیفت کامل، مینی لیفت یا لیفت متوسط گونه، کمتر است. میزان کبودی بستگی به نوع عمل جراحی پلاستیک صورت شما دارد. آنتی بیوتیک‌ها همانند داروهای تسکین درد ممکن است پس از عمل جراحی لیفت گونه برای کمک به کاهش ناراحتی، التهاب و عفونت به فرد تجویز شود. فرد باید بعد از جراحی ملاقات‌هایی را با جراح خود جهت بررسی پیشرفت جراحی لیفت گونه خود داشته باشد.

سوالات متداول درباره جراحی لیفت گونه 


جراحی لیفت گونه

اگر شما سالم هستید، ساختار استخوانی مناسبی دارید و به دنبال بهبود افتادگی جزئی پوست و همچنین افتادگی در قسمت فک‌ها هستید، پس یک مینی لیفت احتمالاً برای شما مناسب است. این روش به ویژه برای افراد جوان‌تر که به دنبال یک اصلاح جزئی و نه یک لیفت کامل صورت هستند، مناسب است. این روش در صورتی که مقدار پوست یا چربی افتاده مورد نظر بیش از حد باشد، جایگزینی برای لیفت گونه و گردن یا لیفت صورت نیست.

در طول یک مشاوره برای یک مینی لیفت گونه ، پزشک چهره شما را بررسی می کند، نگاهی به سابقه پزشکی شما انداخته و با شما در مورد انتظاراتتان صحبت می‌کند. تمام جنبه‌های فرآیند لیفت از جمله امکانات، بیهوشی، بهبودی، هزینه خطرات و غیره مورد بحث قرار خواهد گرفت.

MAC (بیهوشی تحت نظر) یا بیهوشی موضعی ممکن است برای عمل لیفت گونه استفاده شود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.