جوان سازی و درمان خشکی واژن: کلاژن سازی با لیزر مونالیزا تاچ

جوان سازی و درمان خشکی واژن کلاژن سازی با لیزر مونالیزا تاچ

اگر خشکی واژن (آتروفی واژینال) دارید، بهتر است بدانید که تنها شما نیستید که از این مشکل رنج می‌برید. بسیاری از خانم‌ها، خصوصاً آن‌هایی که در دوران یائسگی یا بعد از یائسگی به سر می‌برند، دچار اثرات آتروفی واژن می‌باشند. آتروفی واژن که به خاطر کاهش سطح استروژن به وجود می‌آید، منجر به بروز علائمی مانند خشکی واژن، سوزش و خارش واژن و همچنین کاهش رطوبت و روانی واژن در حین رابطه جنسی و مقاربت و نزدیکی دردناک می‌شود. آتروفی واژن حتی می‌تواند منجر به کوتاه و سفت تر شدن کانال واژینال شود. در گذشته، زنانی که دچار آتروفی واژن می‌شدند، با محدودیت‌هایی نیز مواجه می‌شدند. هورمون تراپی راهی برای درمان این مشکل بوده و هست. اگرچه، برخی از خانم‌ها نمی‌توانند یا تمایلی به استفاده از هورمون‌ها برای درمان خود ندارند زیرا ممکن است خطر بروز حمله‌ی قلبی، سرطان سینه و سکته‌ی مغزی را افزایش دهد. خوشبختانه، در حال حاضر روش و تکنیکی جدید و غیر جراحی برای درمان علائم ناشی از آتروفی واژن وجود دارد.

اگر از تغییرات واژن خود دچار مشکل شده‌اید

اگر از تغییرات واژن خود دچار مشکل شده اید

شما تنها نیستید. طبق مطالعات صورت گرفته، نیمی از جمعیت تقریباً ۶۴ میلیونی زنانی که در دوران بعد از یائسگی به سر می‌برند دچار تغییراتی در سلامت واژن خواهند شد و این به خاطر کاهش سطح استروژن در این دوران می‌باشد. ۲٫۸ میلیون نفر از جمعیت زنانی که به خاطر درمان سرطان، دچار تغییراتی در سلامت زنانگی‌شان شده‌اند، کسانی هستند که از بیماری سرطان سینه نجات یافته‌اند. این زنان ممکن است دچار خشکی واژن، خارش و حساسیت واژن، سفت شدن بافت پوستی در دیواره‌ی واژن، در درد هنگام نزدیکی و مشکلات ادراری از جمله بی‌اختیاری ادرار شوند. مشکلات و بیماری‌های زنانه معمولاً در خانم‌هایی مشاهده می‌شود که در دوران بعد از یائسگی به سر می‌برند، خانم‌های که تحت درمان سرطان سینه قرار گرفته‌اند و از این بیماری نجات پیدا کرده‌اند و زنانی که عمل هیسترکتومی (برداشت رحم) انجام داده‌اند که به نوع غیرمنتظره‌ای روی کیفیت و وضعیت زندگی زنان تأثیر می‌گذارند. تکنیک جدید و نوآوری درمان لیزری مونالیزا تاچ MonaLisa Touch®- – می‌تواند به زنانی که از این وضعیت رنج می‌برند کمک بسزایی کند.

معرفی لیزر مونالیزا تاچ

معرفی لیزر مونالیزا تاچ

آتروفی واژن می‌تواند باعث بروز علائم ناتوان‌کننده و آزاردهنده‌ای شود و خصوصاً در سلامت جنسی فرد اختلالاتی وارد کند. جوان‌سازی واژن با استفاده از تکنیک مونالیزا تاچ می‌تواند خشکی واژن و درد واژن در هنگام نزدیکی را درمان کند که در نتیجه فرد رضایت و لذت بیشتری از زندگی زناشویی و رابطه‌ی جنسی خود خواهد داشت. مونالیزا تاچ، روشی جدید و کاملاً متفاوتی برای جوان‌سازی واژن است که می‌تواند آتروفی واژن و بسیاری از عوارض ناشی از آن را درمان کند. از سیستم لیزری دستگاه مونالیزا تاچ برای رفع خشکی واژن، احساس سوزش، خارش و حساسیت واژن و همچنین درد در هنگام نزدیکی در زنان دچار آتروفی واژن و زنانی که سطح هورمون استروژن در آن‌ها پایین است استفاده می‌شود. آتروفی واژن معمولاً بعد از یائسگی رخ می‌دهد، هنگامی‌که سطح استروژن زنان کاهش می‌یابد و در نتیجه بافت دیواره‌ی واژن بسیار نازک و حساس شده و با افزایش میزان باکتری‌های پاتوژنیک (بیماری‌زا)، تکثیر باکتری‌های مفید (پروبیوتیک) کاهش می‌یابد.

تکنیک مونالیزا تاچ، با استفاده از لیزر طبی پیشرفته و با پالس انرژی کنترل شده‌ای سبب تحریک بافت واژن می‌شود و سطح تولید کلاژن را افزایش می‌دهد که برای سلامت سلول‌های واژینال بسیار مهم و ضروری می‌باشد. راز موفقیت این تکنیک، پالس لیزری دو قسمتی است. در لیزر مونالیزا تاچ، از انرژی لیزر هدف‌دار CO2 برای تحریک بافت سطحی (اپیتلیال) و بافت عمیق زیر پوست (لامینا پروپریا) استفاده می‌شود. طیف‌های نوری فرکشن شده (انکسار یافته) به سطح پوست نفوذ کرده و زخم‌های کوچکی را روی لایه سطحی (اپیتلیال) ایجاد می‌کنند که منجر به تحریک کلاژن سازی پوست خواهد شد.

لیزر مونالیزا تاچ برای چه افرادی مناسب است؟

لیزر مونالیزا تاچ برای چه افرادی مناسب است؟

با کاهش سطح هورمون استروژن، باکتری‌های نرمالی که از عفونت‌های مجاری ادراری جلوگیری می‌کنند تکثیر نمی‌شوند و بجای آن‌ها، باکتری‌هایی تولید می‌شود که ضمن اینکه در واژن بی‌خطر هستند، وقتی وارد مجاری ادراری می‌شوند می‌تواند موجب عود عفونت‌های ادراری گردند. این دسته از خانم‌ها نیز می‌توانند از مزایای لیزر واژینال مونالیزا تاچ بهره ببرند.

مزایای لیزر مونالیز تاچ

درمان آتروفی واژن با تکنولوژی مونالیزا تاچ، روشی عالی برای درمان بسیاری از خانم‌ها می‌باشد. درمان‌های هورمونی می‌توانند با عوارض متعددی همراه باشند، یا به خاطر وجود مشکلات دیگر انجام آن‌ها غیرممکن باشد. روش‌های جراحی با مدت‌زمان تقریباً طولانی همراه هستند و بعضی از خانم‌ها نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند. تکنیک مونالیزا تاچ، روش درمانی جدیدی را برای خانم‌هایی به ارمغان می‌آورد که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند آتروفی واژنشان را با روش دیگر درمان کنند. بسیاری از خانم‌ها، اغلب بعد از اولین جلسه‌ی درمان با سیستم مونالیزا تاچ می‌توانند بهبودی را احساس کنند، البته در اکثر بیماران، نتایج بهینه و مطلوب‌تر این درمان تا بعد از سه جلسه‌ی کامل مونالیزا تاچ حاصل نمی‌شود. مزایای دیگر این نوآوری لیزری عبارت‌اند از:

 • درمان سریع و در مطب (پنج تا ده دقیقه)
 • نیازی به بیهوشی نیست
 • غیرتهاجمی، عملی کاملاً بدون درد
 • عوارض جانبی بسیار اندک
 • بدون هیچ ماده‌ی هورمونی برای افرادی که قبلاً سرطان سینه داشته‌اند و درمان شده‌اند.
 • بدون هیچ محلولی برای همه‌ی خانم‌ها

لیزر واژینال چگونه کار می‌کند؟

لیزر واژینال چگونه کار می‌کند؟

سیستم مونالیزا تاچ، انرژی لیزری ملایمی را به بافت دیواره‌ی واژن ارسال می‌کند که با تولید کلاژن جدید، الاستین و خون‌رسانی بهتر و تازه‌تر، سبب تحریک واکنش بهبودی و بازسازی در پوست می‌شود. در این روش، دسته یا پروب لیزر در داخل واژن قرار می‌گیرد و پالس‌های دارای انرژی کم‌توان به بافت‌های دیواره‌ی واژن منتقل می‌شوند. این عمل کاملاً بدون درد تنها ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و معمولاً دوره‌ی این درمان در ۳ جلسه و در طی ۱۲ هفته انجام می‌گیرد.

مدت زمان انجام لیزر مونالیزا تاچ

مدت زمان انجام لیزر مونالیزا تاچ

سیستم لیزر مونالیزا تاچ یک درمان بدون درد است که در مطب برای جوان‌سازی واژن و بازگرداندن وضعیت و عملکرد واژن انجام می‌گیرد که در ان از همان لیزر دی‌اکسید کربنی استفاده می‌شود که سال‌هاست که توسط جراحان پلاستیک و متخصصان پوست برای احیا و بازسازی پوست صورت و گردن به کار برده می‌شود. مونالیزا تاچ یک روش غیرتهاجمی و بسیار سریع است. هر جلسه‌ی لیزر حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد و کل دور ه ی درمان تنها در سه جلسه انجام می‌گیرد. نتایج لیزر مونالیزا تاچ خیلی سریع حاصل می‌شوند، بعد از اولین جلسه، بهبودی‌هایی در شما آغاز می‌شود و شما متوجه آن‌ها خواهید شد و البته، این درمان کاملاً بدون درد است و خیال بسیاری از خانم‌ها را دراین‌باره راحت می‌کند. مونالیزا تاچ، یک درمان غیرتهاجمی و ملایم است که به خانم‌هایی که دچار تغییراتی در وضعیت سلامتی زنانه‌شان شده‌اند کمک می‌کند، تغییراتی که ناشی از یائسگی یا عواملی دیگر، بخصوص نمایش برای سرطان سینه می باشند که منجر به کاهش سطح هورمون استروژن می شوند.

چه مزایایی را می‌توان بعد از انجام درمان به روش مونالیزا تاچ انتظار داشت؟

خانم‌هایی که تحت درمان با روش مونالیزا تاچ قرارگرفته‌اند می‌توانند مزایای زیر را انتظار داشته باشند:

 • احساس بهتر و ناراحتی کمتری در حین نزدیکی داشته باشند.
 • لذت و رضایت بالاتری را در نزدیکی داشته باشند.
 • رطوبت واژن بیشتر شود.
 • خارش، عفونت و خشکی واژن کاهش یابد.
 • بی‌اختیاری و تکرر ادرار کاهش یابد.
 • علائم ناشی از آتروفی واژن به‌سرعت و بی‌خطر برطرف شوند.
 • اعتمادبه‌نفس آن‌ها افزایش یابد.

یکی از مهم‌ترین مزایا این است که تکنیک مونالیزا تاچ تکنیکی است که دوام و ماندگاری نتایج آن خیلی طولانی‌تر از روش‌های دارویی می‌باشند.

عوارض جانبی و مشکلات ناشی از این روش

عوارض جانبی و مشکلات ناشی از این روش

تاکنون اکثر خانم‌هایی که تحت درمان لیزری مونالیزا تاچ قرارگرفته‌اند، کمی خارش، سوزش یا ورم را فوراً بعد از انجام درمان گزارش داده‌اند. اگرچه، این مشکلات و یا عوارض چند روز بیشتر ادامه نخواهند داشت. محققان تاکنون هیچ عوارض بلندمدت دیگری در رابطه با این روش درمان نیافته‌اند.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *