رفع گودی و تیرگی زیر چشم در کمتر از ۱۰ دقیقه با تزریق انواع فیلر

رفع گودی و تیرگی زیر چشم

ناحیه زیر چشم ممکن است به علت ژنتیک، کاهش حجم، به علت پیری یا عوامل محیطی و بهداشتی نظیر قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد و یا عاداتی مانند سیگار کشیدن که ممکن است در قسمت داخل و بیرون پوست تاثیر بگذارد، گود به نظر برسد. گودی می‌تواند کل ناحیه زیر چشم را تا بالای گونه‌ها، و یا تنها ناحیه کوچک مستقیما زیر چشم‌ها که خط اشک نامیده می‌شود را تحت تاثیر قرار دهد.

علت گودی چشم‌ها


گودی چشم‌ها ممکن است ناشی از نشانه‌های مضر نباشد، جدا از پوست اطراف چشم‌ها تیره‌تر و گود به نظر می‌آید. اکثر موارد گودی چشم به کیفیت تغذیه فرد و زندگی سالم مربوط است. هنگامی که این علل تصحیح می‌شوند، گودی چشم‌ها می‌توانند بدون درمان بیشتر از بین بروند. این به این معنی است که می‌توان از علل در زمان مناسب جلوگیری کرد و یا برای جلوگیری از عود گودی چشم درمان انجام داد.

در زیر برخی از نمونه‌هایی از مسائل بهداشتی و شیوه زندگی است که روی پوست زیر چشم‌ها تاثیر می‌گذارند:

کم شدن آب بدن

شایعترین علت گودی زیر چشم‌ها کم آب شدن بدن، و یا نبودن آب کافی در بدن است. مصرف قهوه، نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های بسته بندی شده ممکن است باعث اثرات پیشاب آور، از جمله افزایش تولید ادرار شود که ممکن است منجر به کم آبی شود.

کمبودهای ویتامین

کمبودهای ویتامین C، ویتامین K و آهن می‌تواند سبب گودی چشم شود. در واقع، چشمهای “گود” یکی از علائم رنجوری در اثر نرسیدن خوراک کافی به بدن است، همانطور که در مجله تغذیه و متابولیسم SM گزارش شده است. ویتامین C به جذب آهن و كاهش کبودی كمك می‌كند، در حالی كه ویتامین K مسئول لخته شدن خون است. نقص‌ها در یک یا هر دو از این ویتامین‌ها می‌تواند منجر به کبودی آسان، پوست ناسالم و گودی چشم‌ها شود.

مشکلات خواب

اختلال در خواب یا کمبود خواب ممکن است باعث گودی چشم‌ها شود. ایجاد یک الگوی خواب خوب می‌تواند به درمان عارضه کمک کند. نداشتن خواب کافی یا کیفیت پایین خواب می‌تواند باعث گودی چشم و تغییر رنگ پوست ظریف درست زیر چشمها شود.

پیری

کلاژن فراوان‌ترین پروتئین در بدن انسان است و به پوست قدرت و انعطاف پذیری می‌دهد. با پیری، بدن کلاژن از دست می‌دهد. اولین محلی که در آن از دست رفتن کلاژن بیشتر قابل توجه است، پوست زیر چشم است. از بین رفتن کلاژن باعث فرو رفتن چشم‌ها در کاسه می‌شود و باعث می‌شود چشم‌ها گود به نظر بی‌آیند.

از دست دادن وزن

اکثر افراد اول در صورت وزن از دست می‌دهند. گاهی اوقات کاهش وزن به اندازه کافی چشمگیر است که باعث برجسته شدن رگهای خونی زیر چشمها می‌شود و پوست را شفاف می‌سازد و باعث ایجاد گودی چشم‌ها می‌شود. کاهش چشمگیر وزن ممکن است باعث کمبود تغذیه‌ای شود که می‌تواند منجر به گودی چشم شود.

علائم گودی زیر چشم‌ها


هنگامی که گودی چشم دارید، ممکن است متوجه این عارضه‌های چشم زیر شوید. نگاهی به علائم و نشانه‌های گودی چشم در زیر بی‌اندازید:

 • سیاهی زیر چشم‌ها
 • پوست نازک زیر چشم‌ها
 • سایه تیره روی پلک پایین
 • ظاهر خسته صورت

به طور کلی، اگر متوجه این عارضه‌های چشم شدید، احتمال دارد که گودی چشم داشته باشید. گودی چشم همچنین می‌تواند با دیگر نام‌ها از جمله گودی خط اشک یا sunken eyes شناسایی شود. اکنون زمان این است که در مورد علل گودی چشم بدانید.

درمان گودی زیر چشم با فیلر


درمان گودی زیر چشم با فیلر

بسیاری از زنان در سن ۳۰ سالگی مبتلا به گودی زیر چشم می‌شوند، اما کسانی که سیگار می‌کشند، نوشیدنی الکلی می‌نوشند، یا در معرض آفتاب قرار می‌گیرند می‌توانند زودتر مبتلا به گودی چشم شوند. بسیاری از پزشکان در سراسر جهان از فیلر برای پنهان کردن سیاهی و گودی زیر چشم که به علت کمبود چربی رخ می‌دهد و ظاهر گود به زیر چشم‌ها می‌دهد، استفاده می‌کنند. با فیلر زیر چشم، حجم از دست رفته دوباره به پوست برگردانده می‌شود که ظاهر و احساس جوانسازی شده به اطراف چشم می‌دهد. این فرآیند شامل میکرو تزریق فیلر طبیعی است. درمان تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

متقاضیان فیلر


افرادی که گودی زیر چشم، خط اشک، سیاهی زیر چشم یا پف زیر چشم دارند، معمولا متقاضیان مناسبی برای این روش هستند. خطوط اشک شیارهای بین پلک پایین و گونه هستند که باعث ایجاد گودی می‌شوند. نگرانی دیگر برآمدگی‌های زیر چشم است که می‌تواند چربی یا مایع باشد و به صورت برآمدگی زیر چشم ظاهر ‌شود. فیلر زیر چشم به هموار کردن ناحیه بین پلک زیرین و گونه کمک می‌کند و آنها را کمتر واضح می‌سازد. پزشک با بررسی بیمار، متقاضی مناسب را انتخاب می‌کند. کسی که پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب دارد و نیازمند ضخامت پوست است یک متقاضی عالی برای این روش است. موقعیت لبه مداری به محل درمان نیز ملاحظه مهمی است. ایده خوب این است که تا سن ۱۸ سالگی صبر کنید تا ساختار چهره در طول نوجوانی تغییر کند.

روش تزریق ژل

روش تزریق ژل جهت درمان گودی و تیرگی چشم

درمان تقریبا بدون درد است و حدود نیم ساعت طول می‌کشد تا کامل شود.

 • پوست تمیز می‌شود و سپس کرم بی‌حسی موضعی اول به ناحیه اعمال می‌شود تا هر گونه ناراحتی را کاهش دهد.
 • یک سوزن کوچک به آرامی به داخل پوست وارد می‌شود تا ناحیه آسیب دیده را پر کند.
 • این محصول به گونه‌ای طراحی شده است که بی‌نظمی در سطح پوست را از بین می‌برد و ممکن است ۲ تا ۵ تزریق در هر طرف انجام شود.
 • بعد از تزریقات، ماساژ نرم را می‌توانید انجام دهید تا سطح آن را صاف کنید. و درمان انجام می‌شود.

نتایج قبل و بعد تزریق فیلر زیر چشم

نتایج قبل و بعد تزریق فیلر زیر چشم

اگرچه نتایج فیلر زیر چشم از فرد به فرد متفاوت است برخی از نمونه‌ها هستند که برای اصلاح سیاهی و پف و برآمدگی زیر چشم با مقدار کمی فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرند. نتایج فوری در موارد سیاهی دور چشم و گودی زیر چشم‌ها می‌توانند دیده شوند. تنها قرمزی کم و یا ورم پوست کوچک ناشی از جای سوزن ممکن است رخ دهد که موقت هستند و می‌توانند توسط آرایش ساده چند روز پوشش داده شوند.

انواع فیلر زیر چشم

پوست زیر چشم‌ها به نازکی کاغذ است، پزشک باید در مورد نوع فیلرهای تزریقی و ناحیه تحت درمان آگاهی خوبی داشته باشد. هیچ ۲ نوع فیلری شبیه به هم نیستند و به طور یکسان عمل نمی‌کنند. تنها یک پزشک خوب می‌داند که چه نوع فیلری باید برای فرد مورد استفاده قرار گیرد. اسید هیالورونیک اغلب در فیلرهای مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. رایج‌ترین فیلرهای مورد استفاده توسط پزشکان در تمام دنیا عبارتند از:

فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک

اینها فیلرهای موقتی و رایج‌ترین فیلرهای مورد استفاده در جهان هستند. آنها متشکل از سلسله‌ای از شکر هستند که به صورت متقاطع به هم پیوسته یک ثبات ژله‌ای ارائه می‌دهند. مزایای اصلی فیلر بر پایه‌ی اسید هیالورونیک، برگشت‌پذیری آنها است.

 • رستیلان
 • رستالین سیلک
 • ژویدرم اولترا
 • بلوترو بالانس

یکی از مشکلات استفاده از این فیلرها این است که آنها در ماهیت آب دوست هستند، به این معنی که آنها آب را جذب می‌کنند، که ممکن است موجب مشکل برآورد مقدار تزریق فیلر شود. به همین دلیل پزشکان معمولا منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهند تا مقدار آبداری که در واقع رخ می‌دهد را تخمین بزنند. تورم یا پف ناشی از پر شدن بیش از حد می‌تواند بیشتر باعث خسته به نظر رسیدن ظاهر شود. می‌توانیم بگوییم که هرچه فیلر کمتر تزریق شود نتیجه طبیعی‌تر و جذاب‌تر است.

فیلرهای نیمه دائمی

این فیلرها در بافت‌های نرم مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگرچه آنها نتایج نیمه دائمی را به شما می‌دهند، ممکن است یک نفر پس از درمان اولیه برای جلسات ترمیم به طور منظم مراجعه کند.

 • ردیس
 • اسکالپترا

تزریقات سیلیکونی

چنین فیلرهایی معمولا توسط افراد بدون مجوز توصیه می‌شود و از آنجایی که گزینه نا امن و غیر قابل قبول برای استفاده به عنوان فیلر هستند، باید پرهیز شوند. پزشک شما بر طبق نیاز، نوع فیلر مورد استفاده را انتخاب می‌کند. بنابراین همیشه به یک متخصص ماهر مراجعه کنید که بسیار با تجربه و واجد شرایط و آموزش دیده باشد زیرا این تزریق‌ها عمیق زیر عضله انجام می‌شوند. در صورتی که هرگونه شک و تردیدی درباره‌ی مورد خاص یا برند فیلر دارید، همیشه با یک جراح پلاستیک مورد تایید مشورت کنید.

بهبودی پس از تزریق فیلر

بسیاری از بیماران یک روز پس از درمان به کار باز می‌گردند. از کار افتادگی به منظور بهبودی، از بیمار به بیمار متفاوت است و بستگی به ناحیه تزریق دارد. کبودی جزئی و تورم پس از فرآیند عمل رایج است و ممکن است تا ۱ هفته دوام داشته باشد. کبودی نیز از فرد به فرد متفاوت است، برخی افراد کلا دچار کبودی نمی‌شوند، اما این کاملا شایع است. باید تا ۴۸ ساعت پس از درمان از ورزش اجتناب کرد. دوره بهبودی بستگی به نوع فیلر بافت نرمی که دریافت می‌کنید دارد. معمولا به بیمار توصیه می‌شود که از سونا و اسکی، یعنی درجه حرارت شدید به مدت دو هفته اجتناب کند. یکی از ویژگی‌های شگفت‌آور فیلرهای زیر چشم زمان بهبودی کم آن‌ها است.

چه زمانی نتایج را می‌بینیم؟

نتایج فیلر زیر چشم فوری با مدت زمان از کار افتادی کم یا بدون از کار افتادگی است. فیلر طبق نیاز فرد ظاهری زیبا ارائه می‌دهد.

نتایج از فرد به فرد متفاوت هستند، ممکن است برای برخی افراد ۴ تا ۶ هفته طول بکشد. نتیجه برای هر فرد متفاوت است و بستگی به این دارد که چگونه بیمار از دستورالعمل‌های مراقبت پس از آن پیروی می‌کند و غیره. نتایج همچنین به تجربه و صلاحیت پزشک شما بستگی دارند.

نتایج چقدر دوام خواهند داشت؟

این محصول حدود ۹ تا ۱۰ ماه یا کمی بیش از یک سال دوام دارد. بسته به نوع فیلر مورد استفاده، در برخی موارد ممکن است اثر تا ۷ ماه تا حدود یک سال ادامه داشته باشد. درمان‌های نیمه دائمی حتی ممکن است بیشتر دوام داشته باشند. اساسا، طبق این نظریه هرچه جنبش در ناحیه درمان شده بیشتر باشد، سریع‌تر تنزل می‌یابد.

عوارض جانبی فیلر

هنگامی که به درستی انجام شود عوارض جانبی حداقل هستند. ممکن است کمی قرمزی و تورم رخ دهد که در عرض یک هفته کاهش می‌یابد. کبودی و ناراحتی موقتی در محل تزریق ممکن است رخ دهد. همیشه به محض اینکه با هر نوع اختلال یا عوارض جانبی روبرو می‌شوید، همیشه با جراح خود در تماس باشید. نشانه‌ای از عفونت یا واکنش‌های آلرژیک ممکن است درد و تورم طولانی مدت باشد. اگرچه خطر همراه با فیلرهای زیر چشم جزئی هستند، در صورت مبتلا شدن به عوارض زیر باید با پزشک تماس بگیرید:

 • درد طولانی مدت در نزدیکی محل تزریق شما وجود دارد و مدت بیش از ده روز پس از درمان طول می‌کشد.
 • تورم یا کبودی پس از یک هفته کاهش نمی‌یابد. هر نوع برآمدگی یا توده یا گره در اطراف ناحیه تزریق شده ایجاد شود.
 • در صورتی که ناحیه درمان قرمز، گرم یا هنگام لمس داغ باشد. در صورتی که دچار تب و لرز شدید.
 • پوست ناهمگون در ناحیه درمان شده یا اطراف آن.
 • همیشه قبل و بعد از فرآیند عمل، دستور العمل‌های داده شده توسط پزشک را به منظور پیشگیری از عوارض جانبی دنبال کنید.

هزینه فیلر زیر چشم


هزینه بستگی به پزشک دارد و از پزشک به پزشک و همچنین از یک منطقه جغرافیایی به دیگری متفاوت است. هزینه‌های درمان بالا و پایین دارد. همچنین بستگی به ناحیه‌ای که درمان می‌شود و مقدار محصولات مورد استفاده دارد. همچنین پیچیدگی گودی‌های زیر چشم و نوع فیلر مورد استفاده برای ملاحظات قیمت مهم هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *