لیفت ابرو با تزریق بوتاکس: مشاهده بالا رفتن ابرو در کمتر از ۱هفته

لیفت ابرو

ممکن است زمانی که به راهی برای جوان کردن ظاهر خود فکر می‌کنید انجام لیفت صورت به ذهن‌تان خطور کند. اما در عمل زیبایی لیفت صورت تنها روی بخش پایینی صورت تمرکز می‌شود و هنوز اثرات پیری در پیشانی، ابروها و دورچشم فرد مشاهده می‌شود. و این جاست که لیفت ابرو می‌تواند کارساز باشد. برای ایجاد یک ظاهر متعادل لیفت ابرو که گاهی اوقات به نام لیفت پیشانی نیز نامیده می‌شود اغلب همراه با لیفت صورت انجام می‌شود. این عمل زیبایی دو هدف عمده را دنبال می‌کند: یکی از بین بردن چروک‌های پیشانی و دیگری بالاکشیدن ابروهای افتاده. در حالیکه شما می‌توانید با انجام این عمل‌های زیبایی روی ابروها و پیشانی یک ظاهر جوان‌تر برای خود ایجاد کنید اما در برخی موارد استفاده از روش‌های غیرجراحی نیز به همان اندازه کارایی دارد. تزریق بوتاکس به صاف کردن خطوط و چروک پیشانی کمک می‌کند و باعث بالا کشیده‌شدن ابرو می‌شود. لیفت ابرو با استفاده از بوتاکس می‌تواند به تنهایی یا به همراه بلفاروبلاستی (جراحی زیبایی پف پلک) نیز انجام شود. در بیشتر موارد عمل لیفت ابرو با بوتاکس بسیار سریع انجام می‌شود. معمولا جراح بوتاکس را داخل عضلاتی که باعث پایین افتادن ابرو شده‌اند تزریق می‌کند. از آنجا که بوتاکس با فلج کردن عضله مانع فرستاده‌شدن سیگنال به عضلات تحت درمان می‌شود عضلاتی که مسئول بالاکشیدن ابرو هستند بدون وجود هیچ مقاومتی از جانب این ماهیچه‌های فلج‌شده قادرند ابرو را بالا نگه‌دارند. همچنین جراح از بوتاکس برای از بین بردن خط اخم و چین‌های پیشانی نیز استفاده می‌کند.

استفاده از روش تزریق بوتاکس برای درمان و پیشگیری از چروک‌های صورت رایج است. بوتاکس با قطع سیگنال عصبی در عضلات خاصی از صورت باعث ضعیف‌شدن موقت و از بین رفتن قدرت انقباض این ماهیچه‌ها می‌شود. این کار باعث از بین رفتن و صاف‌شدن چروک‌های ناشی از انقباضات ماهیچه‌ای می‌شود. ناحیه پیشانی، بین دو ابرو و دور چشم‌ها نواحی هستند که بیش از همه تحت درمان قرار می‌گیرند. از تزریق بوتاکس برای بالاکشیدن ابروها نیز استفاده می‌شود. با انجام ماهرانه چند تزریق در محل‌ مناسب شما نیز می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد یا انجام عمل‌های جراحی از مزایای آن از جمله ایجاد یک ظاهر جوان‌تر بهره‌مند شوید. انجام این کار درد بسیار کمی به دنبال دارد. سوزن‌های مورد استفاده در تزریق بسیار ظریف هستند و موقع تزریق دردی شبیه حالت سوزن‌سوزن شدن ایجاد می‌کنند که معمولا با اتمام تزریق درد نیز از بین می‌رود. بلافاصله پس از تزریق یک بسته یخ در اختیار فرد قرار داده خواهد شد که با استفاده از آن در موضع در عرض چند دقیقه اندک دردی که بیمار حس می‌کند از بین می‌رود. ۷-۳ روز طول می‌کشد تا نتیجه تزریق مشاهده شود و این تاثیر ۴-۳ ماه دوام دارد و فرد برای تداوم نتیجه باید درمان را هر چندوقت یکبار تکرار کند.

لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس روشی ‌است که با استفاده از آن خط اخم بین ابروها از بین می‌رود و همچنین تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم تیپ A) باعث لیفت ابروها می‌شود. انجام این تزریقات باعث شل شدن عضلات پایه و عضلات بین ابروها می‌شود. شل شدن این عضلات باعث می‌شود ماهیچه‌های پیشانی عضلات شل‌شده بین ابروها را بالا بکشند که نتیجه آن بالارفتن ابروها و بازشدن چشم‌ها است. برای کمک به شل کردن عضلات انتهای ابروها تزریقات دیگری نیز در این محل‌ها انجام می‌شود. با توجه به سن فرد و تونوس ماهیچه‌ای باقیمانده پس از تزریق مقدار بالا کشیده‌شدن ابرو متفاوت است. برای خط اخم عمیق بین دو ابرو این کار به از بین بردن چروک بدون نیاز به جراحی کمک می‌کند. استفاده از بوتاکس نوعی راهکار غیرجراحی است که با روش‌های سنتی لیفت ابرو متفاوت است و در آن نیازی به ایجاد برش و برداشتن پوست که معمولا در جراحی‌ها انجام می‌شود نیست.

آیا شما یک کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو به شمار می‌روید؟


تزریق بوتاکس تنها در افراد ۱۸ سال به بالا توصیه می‌شود. چه زنان و چه مردان با خط اخم متوسط تا شدید می‎‌توانند از مزایای لیفت ابرو با بوتاکس بهره‌مند شوند. افرادی که از تزریق بوتاکس برای از بین بردن خط اخم استفاده کرده‌اند کسانی هستند که احتمالا پیش از این از درمان‌های غیرپزشکی استفاده کرده‌اند و هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌اند. این نوع لیفت ابرو برای مواردی از افتادگی پوست که امکان درمان با این روش را دارند بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. ممکن است برای حصول نتیجه بهتر برخی افراد داوطلب این نوع عمل همزمان بلفاروبلاستی نیز انجام دهند. باید قبل از انجام این کار با پزشک مشورت شود. پزشک عوامل خطر فردی را ارزیابی می‌کند و بر اساس آنها کمک می‌کند تا فرد بهترین درمان را انتخاب کند. تزریق بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی توصیه نمی‌شود. سم مورد استفاده در این تزریقات ممکن است به نوزاد یا جنین صدمه وارد کند.

انتظارات پس از تزریق بوتاکس


بالا کشیدن ابرو

مراحل لیفت ابرو با بوتاکس نسبتا ساده و واضح است و در عرض چند دقیقه کار تزریق به اتمام می‌رسد. اما قبل از شروع ابتدا باید چند کار انجام دهید. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که مصرف داروهای ضدانعقاد و رقیق‌کننده خون مانند آسپرین را قطع کنید. قبل از تزریق بوتاکس به محل ابرو پزشک برای کاهش درد با استفاده از یک کرم بیحسی موضع را بیحس می‌کند. احساس درد در طول تزریق به ندرت اتفاق می‌افتد.

نتایج لیفت ابرو با بوتاکس چه زمانی قابل مشاهده است؟


لیفت با بوتاکس

نتایج و بهبودی از درمان‌های بوتاکس نسبتا سریع حاصل می‌شود. عمل تنها چند دقیقه طول می‌کشد و نتایج در عرض یک هفته ظاهر می‌شوند. اگرچه یک بررسی نشان داد که نتایج قابل ملاحظه تا یک ماه پس از تزریق اولیه ظاهر نمی‌شود. اثرات تزریق بوتاکس به طور متوسط ۴-۳ ماه و حتی گاهی اوقات ۶ ماه تداوم دارد. یکی از دلایلی که افراد تزریق بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می‌دهند دوره کوتاه نقاهت آن است. پس از انجام تزریق فرد می‌تواند برنامه روزمره خود از قبیل رفتن سرکار یا محل تحصیل را از سر بگیرد. با این وجود توصیه می‌شود که تا حداقل دو ساعت پس از تزریق استراحت کنید.برخی از متخصصین زیبایی معتقدند که : ” لیفت ابرو با تزریق بوتاکس روش سریع‌تری از جراحی پرطرفدار لیفت ابرو است که البته نتایج آن مانند جراحی لیفت چشمگیر نیست.” (مقاله دانستنی های جدید علمی در مورد تزریق بوتاکس – کلینیک رازی)

آیا لیفت ابرو با بوتاکس واقعا تاثیرگذار است؟


تاثیر لیفت با بوتاکس

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در عرض چند روز ظاهر می‌شود. اگرچه برای حفظ اثر تزریق فرد باید چند ماه بعد برای انجام تزریقات بعدی مجددا مراجعه کند. هرچه تعداد تزریقات در طول زمان بیشتر باشد ماهیچه‌های اصلی اطراف ابرو ضعیف‌تر شده و نتایج بهتری ایجاد می‌شود. پزشک به فرد خواهد گفت که چه موقع باید برای پیگیری وضعیت درمان مراجعه کند. زمانی که فرد مشاهده می‌کند که چروک‌ها مجددا در حال ایجاد شدن هستند متوجه می‌شود که زمان تزریق بعدی فرارسیده است. لیفت ابرو با بوتاکس به درمان چروک‌های پویا یا چروک‌هایی که به علت حرکت عضله به وجود آمده‌اند مانند خط اخم کمک می‌کند. این کار باعث بالاکشیده‌شدن ابرو نیز می‌شود. این روش درمانی می‌تواند به صورت ترکیب با سایر روش‌ها از قبیل بلفاروبلاستی یا جراحی پلک چشم مورد استفاده قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که بوتاکس یک ترمیم دائم برای رفع خط اخم نیست. تکنیک‌های مراقبت پوستی مناسب به حفظ بهتر ظاهر فرد کمک می‌کنند. با پزشک خود درباره همه گزینه‌های در دسترس برای لیفت ابرو صحبت کنید.

لیفت ابرو با بوتاکس چه خطراتی در پی دارد؟


عوارض لیفت با بوتاکس

به طور کلی تزریق بوتاکس برای بیشتر افراد بیخطر در نظر گرفته می‌شود. اگرچه احتمال بروز خطرات جانبی نیز وجود دارد. ممکن است در محل تزریق قرمزی ، ورم و کبودی خفیف مشاهده شود. این علائم در عرض یک هفته ناپدید می‌شوند. اثرات جانبی خفیف بوتاکس شامل موارد زیر هستند:

  • سردرد
  • درد
  • کرختی و بیحسی

بروز اثرات جانبی جدی نادر است. اما اگر هر کدام از علائم زیر را مشاهده کردید پزشک خود را مطلع کنید:

  • مشکل تنفسی
  • افتادن ابروها یا پلک
  • مشکل در غذاخوردن و بلعیدن
  • تغییرات در صحبت کردن
    چنانچه فرد همزمان با تزریق بوتاکس جراحی لیفت ابرو انجام داده‌ باشد ممکن است در معرض خطر بروز اثرات جانبی مرتبط با جراحی مانند عفونت قرار بگیرد. کلام آخر اینکه هرگز ماده بوتاکس را به صورت اینترنتی خریداری نکنید و همچنین تزریق آن را در محیط‌های غیردرمانی انجام ندهید. چرا که ممکن است در فرد عوارض جدی و حتی فلج ایجاد کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *