هایفوتراپی: لاغری با ارسال امواج اولتراسوند در لایه‌های عمقی پوست

هایفوتراپی لاغری با ارسال امواج اولتراسوند در لایه‌های عمقی پوست

هایفو آخرین فن آوری است که برای هدف قرار دادن نواحی متمرکز چربی در سریع‌ترین زمان ممکن استفاده می‌شود. این تکنولوژی با انتقال انرژی متمرکز در عمق ۱٫۳سانتی متر برای از بین بردن سلول‌های چربی کار می‌کند. موج اولتراسوند فرکانس بالا موجب گرم شدن زیر پوست می‌شود، که به طور موثر سلول‌های چربی را از بین می‎برد و پوست را در ناحیه تحت درمان سفت می‌کند. سلول‌های آسیب دیده توسط فرآیند حذف طبیعی از طریق سیستم لنفاوی خارج می‌شوند که تا ۳ ماه ادامه می‌یابد . این درمان‌ هایفو فوق العاده جدیدترین تکنولوژی است که توسط متخصص پوست و جراحان پلاستیک در سراسر جهان برای درمان لیفت صورت و درمان‌ هایفو برای پیکر تراشی و شکل دهی بدن و نیز اثرات سفت کنندگی پوست استفاده می‌شود؛‌ هایفو برای هدف قرار دادن نواحی متمرکز خاص چربی در سریع ترین زمان ممکن استفاده می‌شود. تجمعات چربی مقاوم، پیکر تراشی، حذف هدفمند چربی.

این تکنولوژی چگونه کار می‌کند

این تکنولوژی چگونه کار می‌کند

هایفو به معنی “اولتراسوند متمرکز با شدت بالا” است، این درمان می‌تواند عمق‌های مختلفی از بافت بدن را برای سفت کردن پوست، لیفت پوست و شکل دادن به بدن هدف قرار دهد.‌ هایفو کاملا غیر تهاجمی است و با هدف قرار دادن لایه‌های عمیق در پوست کار می‌کند – این کار باعث افزایش تولید کلاژن جدید و بازسازی کلاژن در منبع می‌شود. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با محکم نگه داشتن پوست، حفظ بافت و انعطاف آن، به پوست شادابی می‌بخشد. با گذشت زمان، کلاژن، کشش و توانایی خود را در برابر اثرات جاذبه که پوست را به سمت پایین می‌کشد، از دست می‌دهد.‌ هایفو فرایند ترمیمی را آغاز می‌کند که کلاژن تازه، و جدید تولید می‌کند. دسته‌ هایفو امواج اولتراسوند متمرکز را به یک عمق دقیق انتقال می‌دهد تا باعث نکروز (مرگ) سلول چربی شود. حرکت کنترل شده دسته منجر به شبکه ای از سلول‌های چربی تحت درمان می‌شود. فرکانس بالای موج اولتراسوند، موجب گرم شدن سریع ناحیه کانونی در ۱۳ میلی متری زیر سطح پوست می‌شود و سطح پوست را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. با این وجود این انرژی، با رسیدن به عمق بیشتر پوست دما را افزایش می‌دهد، زیرا انرژی‌ هایفو باعث ایجاد لرزش داخل سلول چربی می‌شود. قرار دادن سلول چربی در معرض این دماهای بالا موجب مرگ سریع سلول (نکروز) می‌شود.

در جلسه‌ هایفوتراپی

در جلسه‌ هایفوتراپی

هیچ هشدار قبلی خاصی پیش از مشاوره و درمان‌ هایفو نیاز نیست. در مطب پزشک، او تاریخچه پزشکی کامل بیمار را دریافت می‌کند و یک معاینه فیزیکی کامل، به ویژه روی صورت و گردن انجام می‌دهد. به استثنای تشخیص عفونت پوست یا مشکل پوستی که نیاز به درمان در یک زمان دیگر دارد، روش‌ هایفو می‌تواند بلافاصله پس از مصاحبه دکتر انجام شود. قطعه دستی بر روی پوست قرار می گیرد، این بخش دسته برای هدف قرار دادن انرژی متمرکز روی سلول‌های چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعه دستی دستگاه‌ هایفو روی ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرد و در حدود ۲۰ دقیقه نگه داشته می‌شود، این کار ۳ بار روی هر ناحیه تحت درمان تکرار می‌شود. در طول درمان‌ هایفو ، ممکن است احساس گرما از دسته را احساس کنید، و در برخی موارد ممکن است کمی داغ و ناراحت کننده باشد. ممکن است احساس لرزش و سوزن سوزن شدن جزیی نیز داشته باشید، اگرچه این موارد کاملا طبیعی است؛ با این حال عوارض جانبی جزئی مثل قرمزی، کبودی یا تورم خفیف ممکن است رخ دهد و به طور کامل در حداکثر ۱۰ روز از بین خواهد رفت.

مزایای درمان

مزایای درمان

اغلب بیماران گزارش می‌دهند که‌ هایفو بدون درد است. به عنوان یک روش زیبایی غیر جراحی، روش راحتی است و بیشتر بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از جلسه درمانی به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند.  روز بعد می‌توان آرایش کرد. ممکن است بیمار اندکی تورم ملایم را تجربه کند یا احساس گگرفتگی خفیف داشته باشد، اما اگر چنین حالتی رخ دهد، معمولا در عرض یک روز از بین می‌رود. بیماران ممکن است حساسیت کمی را در نواحی تحت درمان برای چند روز آینده تجربه کنند. به طور طبیعی، اثربخشی‌ هایفو به میزان انقباضی که پوست ان‌ها می‌تواند ایجاد کند، محدود خواهد بود. این اثر بخشی به سن، نوع پوست، ضخامت پوست و عوامل مختلف دیگر نیز بستگی دارد. برای افتادگی شدید پوست، جراح شما ممکن است روش‌های جایگزین را پیشنهاد کند.

 • فقط یک درمان برای مشاهده نتایج مورد نیاز است
 • روش کاملا غیر جراحی، و غیر تهاجمی است
 • از لحاظ بالینی اثبات شده، ایمن و موثر است
 • فقط حذف چربی را هدف قرار می‌دهد
 • بدون آسیب به پوست ، بافت و یا اندام‌های اطراف
 • اثر حرارتی‌ هایفو موجب انقباض کلاژن در ناحیه درمان می‌شود و اثر سفتی پوست را به همراه دارد
 • روش مقرون به صرفه نسبت به جراحی
 • بدون برش یا خطر عفونت
 • بدون دوره بهبودی
 • درمان راحت و بدون درد

چه نواحی از بدن با‌ هایفو سه بعدی بهبود می‌یابد؟

چه نواحی از بدن با‌ هایفو سه بعدی بهبود می‌یابد

پوست دچار افتادگی را – بدون جراحی لیفت صورت- در جای خود قرار دهید. افتادگی پوست به شما ظاهر خسته ای می‌بخشد و خطوط صورت شما را در ناحیه چانه و گردن بدشکل می‌کند. اولتراسوند متمرکز با شدت تمرکز ( هایفو) باعث لیفت و سفت کردن پوست برای انجام یک لیفت صورت و لیفت گردن غیر جراحی می‌شود. از زمان ظهور آن در سال ۲۰۱۲، آلترا (آلتراپی) با محبوبیت در سراسر جهان به عنوان یک دستگاه‌ هایفو پیشرفته برای افتادگی شدید قرار گرفته است. این درمان برای رفع تجمعات ناخواسته چربی مقاوم فوق العاده است. نواحی توصیه شده برای درمان به طور معمول شامل شکم، پهلو، لگن، ران و باسن می‌باشد. یک درمان روی هر ناحیه توصیه می‌شود.

درمان‌ هایفو برای صورت چیست؟

درمان‌ هایفو برای صورت چیست

دلایل متعددی برای استفاده از درمان‌ هایفو برای صورت وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • خطوط نازک و چین و چروک
 • افتادگی پوست در امتداد گونه‌ها و پلك‌ها
 • پوست نازک و دارای بافتی مانند کاغذ کرپ
 • افتادگی پوست در اطراف دهان
 • خط فک بدون شکل

هایفو به عنوان یک روش جوان سازی پوست، می‌تواند به زنان کمک کند که گردن، چانه و ابرو را لیفت داده و سفت کنند و خطوط و چین و چروک روی قفسه سینه را بهبود بخشند. درمان‌ هایفو برای صورت به عنوان یک لیفت صورت غیر تهاجمی عمل می‌کند. پوست را سفت می‌کند، چروک‌ها را از بین می‌برد، منافذ را کاهش می‌دهد، تشکیل خط V و خطوط آرواره را هدف قرار می‌دهد.‌ هایفو باعث بهبود کلی پوست، روشنایی و کشش پوست می‌شود. دستگاه‌ هایفو، لایه درم بالا ۱٫۵میلی متر، درم پایین ۳ میلی متر و مهمتر از همه SMAS  ۴٫۵ میلی متر را هدف قرار می‌دهد.  SMAS  لایه ای است که بین عضله و چربی قرار می‌گیرد، ناحیه واقعی که یک جراح پلاستیک یا زیبایی می‌تواند تحت چاقو بکشد و سفت کند.‌ هایفو این لایه را بدون ایجاد برش جراحی هدف قرار می‌دهد، و به بیمار یک لیفت صورت بدون دوره بهبودی ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که شما می‌توانید بدون هیچ گونه خطری در ارتباط با عمل جراحی نتایج عالی داشته باشید. درمان سریع است و نتایج بلافاصله مشاهده می‌شوند! به همین دلیل است که درمان‌ هایفو به عنوان “لیفت صورت وقت ناهار” شناخته می‌شود. با استفاده از دستگاه‌ هایفو می‌توانیم حتی اطراف چشم را درمان کنیم و به لطف کارتریج باریک  MF2، که ما را قادر به درمان ناحیه ظریف چشم شما می‌کند.

درمان‌ هایفو برای بدن، کاهش وزن و کاهش سایز چیست؟

درمان‌ هایفو برای بدن کاهش وزن کاهش سایز چیست

هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را در زیر سطح پوست قرار می‌دهد تا لایه‌های صورت را منقبض کند و همچنین باعث تحریک تولید کلاژن جدید توسط بدن شود. در نتیجه، پوست در واقع شروع به بالا رفتن و محکم شدن در طول زمان می‌کند. کارتریج‌های ۹ میلی متری و ۱۳ میلی متری آلترافورمر برای بدن استفاده می‌شوند، در اینجا انرژی‌ هایفو برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.‌ هایفو برای شکل دادن به بدن بعد از حاملگی و حذف چربی شکم، پهلو، ران و زیر باسن؛ جهت کسب نتیجه لیفت راحت غیر جراحی، ایده آل است.‌ هایفو یک درمان بسیار موثر هم برای از دست دادن سایز و هم از دست دادن چربی – و در عین حال سفت کردن پوست می‌باشد!

بعد از درمان

بعد از درمان

برخی از بیماران قرمزی خفیف را گزارش کرده اند که به طور معمول به خودی خود از بین می‌برد. در صورت وجود این علائم، پزشک ممکن است داروهای مسکن تجویز کند. بعضی از پزشکان همچنین کرم‌های مخصوص صورت را برای محافظت از پوست در برابر اشعه‌های UV خورشید و سایر عوامل مضر در محیط تجویز می کنند. بیمار پس از درمان‌ هایفو به هیچگونه دوره بهبودی نیاز ندارد. او می‌تواند بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد. اما مجددا لازم است که کرم‌های ضد آفتاب را برای حفاظت از پوست خود استفاده نماید. برای به دست آوردن بهترین نتایج، توصیه می‌شود که درمان‌ هایفو برای ۴ تا ۶ هفته انجام شود و جلسات حفظ نتایج در واصل سه تا چهار ماهه ادامه یابد. انتظار می‌رود تولید کلاژن در دو تا سه ماه به سطح مطلوب خود برسد. در طی این دوره است که بیمار می‌تواند جوانتر شدن، سالم تر شدن، نرمتر و صاف تر شدن پوست صورت خود را مشاهده کند.

نتیجه  اثر بخشی‌ هایفو

نتایج از ۲ تا ۴ ماه پس از درمان مشاهده می‌شود. کاهش متوسط دور کمر پس از تنها یک درمان یک ساعته، حدود ۱ اینچ (۲٫۵ سانتی متر)  است که معمولا به معنی یک سایز لباسی است.

کاربرد‌ هایفو در کنار دیگر روش‌های درمانی

کاربرد‌ هایفو در کنار دیگر روش‌های درمانی

درمان‌ هایفو برای هدف قرار دادن تجمعات چربی بسیار مناسب است، با این حال اما اگر می‌خواهید فراتر از یک درمان کلی کاهش چربی داشته باشید، ممکن است درمانگر شما ترکیب درمان‌ هایفو را به عنوان بخشی از یک دوره درمانی همراه با فن آوری‌های دیگر برای درمان کامل کاهش چربی توصیه کند. خوبی لیپو این است که هر تکنولوژی می‌تواند ترکیب شود تا شما بتوانید نیازهای خود را برآورده کرده و یک برنامه درمان خاص و انحصاری دریافت کنید تا حصول حداکثر نتایج را تضمین نماید.

سوالات رایج درباره‌ هایفوتراپی

لیزرها معمولا مشکلات لایه‌های سطحی پوست (مانند خطوط ریز، چین و چروک، تغییرات رنگدانه) را درمان می‌کنند.‌ هایفو لایه عمیق پوست و لایه بنیادی که در جراحی زیبایی تحت درمان قرار می‌گیرد را بررسی می‌کند که به لیفت و سفت شدن پوست کمک می‌کند. بنابراین، این دو تکنولوژی‌های کاملا مکمل هستند!

بیمارانی که با‌ هایفو درمان می‌شوند، پس از گذشت یک سال از این فرآیند، همچنان کلاژن جوان، و تازه دارند و این شادابی می‌تواند بر اساس شرایط پوست، تا یک سال دیگر ادامه یابد. درمان‌های پیگیری بعدی می‌تواند به کند شدن روند فرایند پیری، که در هر فرد متفاوت است، کمک کنند.

اکثر بیماران تنها نیاز به یک درمان دارند؛ با این حال، بعضی از آن‌ها ممکن است (بسته به میزان شل شدن پوست و پاسخ بیولوزیک بدن آن‌ها به فرآیند اولتراسوند و روند تولید کلاژن) از بیش از یک درمان بهره مند شوند.

آیا درمان‌ هایفو درد دارد

دستگاه‌ هایفو سرعت‌های شات سریع تر و فواصل کوتاهتر بین هر شات را ارائه می‌دهد، این بدان معناست که برای بیمار بسیار راحت، و در واقع بسیار راحت تر و کم درد تر است. برخی افراد آن را مانند احساس پالس‌های الکتریکی کوچک یا احساس نیش زدن و گزش توصیف می‌کنند. ممکن است قرمزی کمی برای یک ساعت یا بیشتر پس از درمان وجود داشته باشد و درصد کمی از بیماران ممکن است تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس داشته باشند، اما این علائم خفیف و موقتی هستند. احساس درد عضلانی شایع است اما خود به خود برطرف می‌شود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *