کاشت مو از بدن: بازیابی مجدد و افزایش تراکم موی سر با روش نوین BHT

کاشت مو از بدن

کاشت مو از بدن یک روش پیوند مو است که در آن ریشه‌های مو به جای سر از قسمت‌های مختلف بدن برداشته شده و روی قسمتی از سر که مو ندارد کاشته می‌شود. کاشت مو از بدن معمولاً با استفاده از روش FUE (استخراج واحد فولیکولار) انجام می‌شود و به همین دلیل به آن روش بدون بخیه نیز گفته می‌شود. قسمت‌هایی از بدن که از آنها مو برداشته می‌شوند عبارتند از ریش، سینه، کمر، ناحیه شکم، پاها و دست‌ها. روش کاشت مو از بدن برای افرادی که طاسی شدید دارند و پشت سر آنها موی کم یا موی بسیار نازک دارد استفاده می‌شود؛ بنابراین وجود این روش باعث می‌شود که افرادی هم که طاسی شدید دارند امیدوار باشند.

کاشت موی طبیعی به روشBHT

آیا قسمت اهداکننده مو در سر شما از بین رفته است؟ آیا شما باید از قسمت‌های دیگر بدن خود مو بردارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، کاشت مو از بدن یک روش عالی برای شما است. کاشت مو از بدن شامل دو رویکرد متضاد است: برداشتن مو از بدن و کاشت آن در سر یا برعکس، برداشتن مو از سر و کاشت آن در قسمت‌های دیگر بدن. در سناریوی اول، مردانی که می‌خواهند طاسی خود را درمان کنند اما در سر خود موی کافی برای برداشتن ندارند می‌توانند مو را از ریش یا سینه خود برداشته و آن را روی سر خود بکارند. در دومین سناریو، افرادی که تمایل دارند موی بیشتری روی سینه خود داشته باشند می‌تواند از موی سر خود برداشته و در سینه بکارند تا به اهداف دست یابند.

 چرا کاشت مو از بدن 


در هر عمل کاشت مو معمولاً موهای پشت سر برای پیوند مورد استفاده قرار می‌گیرند اما در بسیاری از موارد بیماران موی کافی در قسمت‌های اهداکننده پشت سر خود ندارند. در این موارد، ما از موی بدن آنها مانند موهای ریش برای کاشت در سر استفاده می‌کنیم. برخی افرادی به این روش، کاشت مو از ریش یا سینه می‌گویند اما غالباً این بدان دلیل است که از موی ریش یا سینه به عنوان ناحیه اهداکننده استفاده می‌شود. اگر چه همیشه بافت و ضخامت موها برداشته شده متفاوت است اما مزیت‌های متفاوتی در بسیاری از موارد دارد که عبارتند از:

  • قسمت اهداکننده به سر محدود شده است تا بتواند قسمت طاس را به طور کامل بپوشاند.
  • برخی مواقع، بیماران تراکم بیشتری می‌خواهند اما بسیار دشوار است زیرا تعداد گرافت‌های مو که می‌تواند در یک جلسه برداشته شود محدود است
  • در برخی موارد اسکارهای سوختگی یا اسکارهای ناشی از عمل‌های جراحی قبلی وجود دارد.
  • بدن نیز می‌تواند به عنوان ناحیه اهداکننده مورد استفاده قرار گیرد یعنی کاشت آنها در قسمت اهداکننده در سر

پزشکان می‌توانند از موهای ریش، شکم، پاها، دست‌ها و زیر بغل استفاده کنند. کاشت مو از بدن از طریق عمل FUE انجام می‌شود که پس از انجام آن نیز اسکار خطی باقی نمی‌ماند. ریش بسیار خوب است و از آنجا که موهای ریش ضخیم و مجعد هستند تراکم بیشتری ایجاد می‌کنند. این موها در راستای فولیکول‌های موهای سر کاشته می‌شوند.

 مزایای کاشت مو از بدن 


مزایای کاشت مو از بدن

کاشت مو از بدن ممکن است به ناحیه اهداکننده تبدیل شود زیرا DHT آنها از نظر ژنتیکی به گونه‌ای است که می‌توان از آنها روی سر مردانی که الگوی طاسی مردانه دارند استفاده کرد.افرادی که طاسی شدید دارند و امید خود را پس از انجام عمل‌های اشتباه کاشت مو از دست می‌دهند می‌توانند از مزیت‌های این روش به خوبی استفاده کنند. این یک روش بدون نیاز به بخیه است و درد شدیدی ندارد.

کاشت مو از بدن برای چه کسانی مناسب است؟


هر بیماری که تمایل به داشتن تعداد بیشتری مو روی سر خود دارد، نواحی اهداکننده مو در سر او کم است، چندین مرتبه تحت عمل‌های کاشت مو قرار گرفته یا به برخی انواع آلوپسی مبتلا شده است می‌تواند تحت عمل کاشت مو از بدن قرار گیرد.

 نحوه انجام عمل 


نحوه انجام عمل

بیماران باید سینه / کمر / شکم خود را ۵ روز قبل از انجام عمل اصلاح کنند تا فاز رشد موها مشخص باشد. بیهوشی که در این عمل به کار برده می‌شود مشابه روش بیهوشی است که برای برداشت نواری یا FUE نیز به کار برده می‌شود. معمولاً یک نفوذ حلقه‌ای انجام می‌شود. از آنجا که سطح سینه به مراتب وسیع‌تر است، نیازهای بیحسی نیز افزایش می‌یابد؛ بنابراین اگر تعداد گرافت‌های پیوندی زیاد باشد بهتر است عمل کاشت مو از بدن در ۲ یا ۳ روز انجام شود. کاشت مو مشابه آن چیزی که در FUT یا FUE انجام می‌شود صورت می‌گیرد. باید توجه داشت که گرافت ها خشک نشوند و عمل کاشت در اسرع وقت انجام شود. توجه به این نکته مهم است که این گرافت ها بسیار ظریف هستند و در هنگام کار بر روی آنها باید دقت زیادی وجود داشته باشد.در هنگام انجم فرایند، فولیکول‌های انفرادی- معمولاً بین ۱ تا ۴ مو – تحت بیهوشی برداشته می‌شوند. در فرایند استخراج از ابزارهای میکروسرجری برای برداشتن موها استفاده می‌شود که قطر آنها بین ۰٫۶ تا ۱ میلی‌متر است. جراح از سوزن‌های جراحی بسیار ریزی استفاده می‌کند سپس پوست سر را پانچ می‌کند تا بتواند گرافت‌های مویی را بکارد. جراحان ما در ترکیب مو، قرار دادن گرافت ها در زاویه و تراکمی که با موهای اصلی سازگار باشد تخصص دارند بنابراین موهای کاشته شده شبیه الگوی طبیعی واقعی موها می‌شوند. به طور عمومی، پوشش با استفاده از موهای سر ساده‌تر است بنابراین باید نخست این روش درمانی برای رفع طاسی سر مورد توجه قرار گیرد.

 پس از انجام کاشت مو از بدن چه اتفاقی می‌افتد؟


برخلاف عمل‌های جراحی زیبایی تهاجمی‌تر، شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام این عمل به منزل مراجعت کنید. معمولاً پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند که از کار با تجهیزات سنگین یا رانندگی کردن اجتناب کنند اما شما می‌توانید به محضانی که به اندازه کافی احساس راحتی کردید به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید. یادآوری این نکته مهم است که فرایند بهبودی مراحل متفاوتی دارد و هر فرد در طول دوران بهبودی شرایط متفاوتی دارد. پوست قسمت اهداکننده کمی پوسته‌پوسته شده که طرف مدت ۷ روز بهبود می‌یابد، به هر حال، کامل شدن دوره بهبودی و شروع نتایج ممکن است چندین ماه طول بکشد.

در مراحل بهبودی کاشت مو چه اتفاقاتی می‌افتد؟ 


در مراحل بهبودی کاشت مو چه اتفاقاتی می‌افتد

مراحل بهبودی هر نوع کاشت مو در موفقیت‌آمیز بودن کل پیوند نقش مهمی دارد به خصوص، برای عمل‌های ظریف‌تر مانند کاشت مو به روش FUE. پس از انجام عمل جراحی، راهنمایی‌ها و نکات لازم در مورد نحوه مراقبت از گرافت ها در منزل به شما ارائه می‌شود اما رعایت این دستورالعمل‌ها به شما بستگی دارد و باید از آنها به دقت پیروی کنید. مرحله بهبودی ممکن است بدترین قسمت باشد و نیاز به صبر زیادی دارد؛ به هر حال بهبودی واقعی ظرف مدت کوتاهی اتفاق می‌افتد. طول دوره بهبودی یک دوره ساخت یا شکست پیوند مو است. زمانی که موهای برداشته شده در ناحیه مورد نظر کاشته شد، نحوه مراقبت صحیح پس از عمل به شما بستگی دارد. از آنجا که این عمل خیلی تهاجمی نیست، دوران بهبودی با توجه به “عادی ” بودن احساس شما به سرعت طی می‌شود اما برای اطمینان از دست‌یابی کامل به نتایج حاصل آر کاشت مو در اسرع وقت مراقبت از گرافت‌های ظریف از اهمیت زیادی برخوردار است.

سؤالات متداول


سؤالات متداول

چه موقع می‌توان به امور روزمره پرداخت؟

زمانی که عمل جراحی تمام شده و به منزل بازگشتید، این که شما چه موقع می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید به شما و سرعت بهبودی بدن شما بستگی دارد.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج حاصل از کاشت مو دیده شود؟

بخشی از فرایند بهبودی که بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهد، صبر کردن برای دیدن نتایج زیبایی آن است. موهای جدید پس از ۴ تا ۶ ماه شروع به رشد می‌کنند. به هر حال، مشهود شدن نتایج چشمگیر حدود ۸ ماه طول می‌کشد. در این زمان ضروری است که شما هم از ناحیه اهداکننده و هم از موهای کاشته شده جدید مراقبت کنید. با این کار احتمال این که ناحیه اهداکننده مو زنده بماند و نتایج کلی حاصل از کاشت مو مطابق انتظار باشد افزایش می‌یابد.

به چه تعداد مو یا گرافت نیاز است؟ 

این به میزان طاسی، سن، سوابق خانوادگی، نوع مو و انتظارات شما در مورد میزان پوشش و تراکم بستگی دارد.

 آیا نتایج حاصل از کاشت مو از بدن طبیعی است؟ 

قطعاً، هیچ تفاوتی بین موهای قدیمی و موهای کاشته شده جدید نیست. سه هفته پس از انجام عمل کاشت مو، رفتار آنها مشابه موهای اصلی خواهد بود.

چند جلسه درمانی برای دست‌یابی به نتایج نهایی لازم است؟ 

تعداد جلسات درمانی به اندازه ناحیه بدون مو، ویژگی‌های ناحیه اهداکننده مو و نیازهای فردی شما بستگی دارد. برای دست‌یابی به تراکم مورد نظر، پزشکان معمولاً توصیه می‌کنند که جلسات درمانی تکرار شوند اما اگر بیمار بر انجام عمل در یک جلسه درمانی تأکید داشته باشد ما آماده انجام آن هستیم.

آیا باید مرخصی گرفت؟

ضرورت ندارد ولی باید ۳ تا ۴ روز پس از انجام عمل از انجام کارهای فیزیکی و روانی سنگین خودداری کنید.

آیا باید مو را پس از انجام عمل جراحی کوتاه کرد؟ 

ضرورتی ندارد. این عمل را می‌توان با مو به هر ارتفاعی انجام داد البته توصیه می‌شود که موی ناحیه اهداکننده را کوتاه کنید. در مواردی که موی بیمار بلند است باید از روش‌های استخراج خاصی استفاده کرد تا نیازی به کوتاه کردن موها نباشد.

هزینه انجام کاشت مو از بدن چقدر است؟ 

از آنجا که روش مورد استفاده برای هر فرد متفاوت است و پزشک بهترین روش را مطابق با نیازهای فردی هر فرد پیشنهاد می‌دهد نمی‌توان بدون معاینه دقیق و مشاوره، هزینه انجام عمل را مشخص کرد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *